Новини міста Харків та Харківської області

Прискорення військових дій Росії значно знизилося: які причини цього явища?

Успіхи Росії на фронті в Україні суттєво сповільнилися за останні місяці -- багато в чому через вдосконалення української тактики застосування безпілотників і оборонних систем, повідомляють західні розвідники та аналітики.

Про це пише видання The Telegraph.

Згідно з інформацією від НАТО, Росія нині займає в п'ять разів менше територій порівняно з п'ятьма місяцями раніше. При цьому, втрати серед російських військових зростають, особливо через спроби прорвати оборонні позиції на сході.

"Ми бачимо, як просування РФ зменшується в міру наближення до щільно забудованих районів, таких як Покровськ. Втрати залишаються дуже високими", -- зазначив високопоставлений представник НАТО.

На думку аналітика Інституту вивчення війни Джорджа Барроса, російські наступальні дії вже досягли свого піку — моменту, коли витрати стають більшими за можливі вигоди. Військові втомлені, а техніка зазнала значних ушкоджень ще до досягнення передових позицій.

Незважаючи на важку ситуацію на передовій, українські військові здійснюють локальні контратаки, зокрема в районі Покровська та Торецька, де їм вдається відновити втрачені позиції. За інформацією ISW, Збройні Сили України також зуміли зупинити російські наступи в Запорізькій області та стримують просування ворога поблизу Харкова завдяки успішним ударам дронів.

Дрони стали ключовим елементом сучасних військових конфліктів. Українські сили застосовують їх не лише для збору інформації, але й для доставки боєприпасів та ураження техніки на відстані до 10 км від фронтової лінії. За інформацією 59-ї штурмової бригади, 85% втрат ворога спричиняють саме безпілотники.

Майкл Кофман, експерт Фонду Карнегі, підкреслює, що наразі безпілотні літальні апарати становлять більше 60% щоденних втрат російських військ. Їх інтеграція з артилерійськими системами та мінними загородженнями значно ускладнює наступальні операції Москви.

Восени минулого року Росія змогла захопити територію площею 730 км², але до березня ця цифра зменшилася до 143 км². При цьому, як зазначив представник НАТО, українські збройні сили поступово відновлюють контроль над певними територіями.

Незважаючи на уповільнення наступальних дій, Росія продовжує свої зусилля з просування. Як підкреслюють аналітики з заходу, Путін намагається забезпечити собі якомога більше територій перед можливим стартом переговорного процесу. Його основна стратегічна мета — повне завоювання України — залишається без змін.

Для цього Кремль продовжує збільшувати ресурс тиску: нещодавно президент РФ підписав указ про призов ще 160 000 солдатів -- це найбільша кількість мобілізованих за останні 14 років. Утім, попри такі масштаби, прорив оборони ЗСУ виглядає малоймовірним -- через виснаження армії РФ і серйозні втрати, яких вона зазнає на фронті.

Читайте також