Новини міста Харків та Харківської області

У Сумській області Росія руйнує будівлі до основи, готуючись до нової атаки, повідомляє The Times.

Експерти відзначають, що Росія намагається створити умови для наступальних операцій, оскільки без наявності укріплень захист територій ускладнюється.

Після того, як російські війська захопили більшу частину Курської області, вони скористалися цим успіхом для наступу на Сумську область України. Як повідомляє The Times, в останні тижні вони здійснювали постійні бомбардування прикордонних населених пунктів, змушуючи тисячі людей тікати або евакуюватися до міста Суми. За даними місцевих благодійних організацій, наприкінці минулого місяця щодня евакуювалося близько 500 осіб.

Андрій Кіченко, який жив у селі Новодмитрівка менш ніж за 8 кілометрів від російського кордону, розповів, що його село тепер лежить у руїнах, і він був одним з останніх, хто виїхав.

"Вони намагалися вразити нас усім, що мали під рукою - від планувальних бомб до снарядів і безпілотників", - поділився він.

З його слів, дрони безперервно літали над селом, шукаючи на землі будь-які сліди життя, щоб накинути туди снаряди. Врешті-решт він усвідомив, що залишитися — означатиме приректи себе на загибель.

Нік Рейнольдс, дослідник у Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень, зазначив, що однією з можливих причин, чому Росія може здійснювати скоординовані зусилля з руйнування сіл поблизу кордону, є прагнення підготувати умови для наступальних операцій. Відсутність будівель у цій місцевості ускладнює захист цих територій.

"На сьогоднішній день така стратегія стала звичним явищем для Росії," - зазначив він.

Згідно з інформацією, опублікованою в The Times, Росія вже намагалася безрезультатно захопити Суми навесні 2022 року. Попри те, що місто знаходиться в близькості до російського кордону, воно має потужну оборону, зокрема, мінні поля та систему траншей, а також природні бар'єри, такі як ліси та горбисті території.

"Попри деклароване бажання досягти миру, кремлівські війська активно наступають на кількох напрямках, зокрема, намагаючись відновити наступ у Сумській області. За оцінками, на кордоні розташовані 67 000 російських військовослужбовців, серед яких дві бригади морської піхоти — 155-та та 810-та, які нещодавно були перекинуті з фронтів на сході та півдні", — зазначається в статті.

Минулої неділі 35 людей загинули в центрі міста Суми внаслідок двох ракетних ударів. Доступ до міста також жорстко обмежений СБУ через побоювання з приводу шпигунів і диверсантів.

Проте життя в місті безпечніше, ніж в околицях, хоча іноді це мало втішає тих, хто був примусово евакуйований і опинився без будинку або доходу, пише видання. Багато тисяч людей покинули місто після повномасштабного вторгнення, але за останні місяці з прилеглого регіону прибуло ще більше людей, і стає дедалі важче розмістити їх усіх.

"Цей район має глибокі аграрні традиції, тому багатьом людям складно адаптуватися до життя в місті, де вони віддалені від своїх тварин і ферм," - зазначив Георгій Міхновський, менеджер з роботи з клієнтами благодійної організації Pluriton, яка надає підтримку переміщеним особам. "Багато з них сподіваються на швидке повернення додому, але я не впевнений, що вони повністю усвідомлюють реальність ситуації."

Раніше представник ГУР МО України Андрій Черняк заявив, що війська КНДР можуть бути залучені до російського наступу на Харківську і Сумську області. За його словами, війська КНДР покращили свою підготовку і змінили тактику на фронті.

Водночас, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ Владислав Селезньов переконаний, що противнику не вдасться реалізувати ідею створення так званої "буферної зони", про яку мріє кремлівський лідер Володимир Путін.

Читайте також