Новини міста Харків та Харківської області

Курська операція виконала одну зі своїх основних цілей. Чи дійсно існувала небезпека для Сумщини?

Російські війська планували атаку не лише на територію Харківської області.

У багатьох людей й досі залишається питання щодо цілей Курської операції ЗСУ та її початку, зокрема: чи дійсна вона була превентивним заходом, який відвернув прорив кордону росіянами у Сумській області.

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх підкреслив в інтерв'ю РБК-Україна, що російські війська справді зосереджували свої сили поблизу цього кордону.

"Цей захід був профілактичним і його слід оцінювати в рамках Харківської операції. В момент початку Харківської операції противник зосередив значні сили на Сумському напрямку, що було зафіксовано. Для того, щоб запобігти просуванню ворога в цьому напрямку, була проведена Курська операція," -- зазначає Артюх.

На його думку, російські війська довгий час готувалися до наступу на Сумську область. Операція в Курську була розроблена як превентивний захід. Проте успіхи Збройних Сил України на кордоні змусили їх перейти в наступ та закріпитися на захоплених територіях. Це, в свою чергу, завадило реалізації планів щодо Сумщини.

Проте все це не відбувалося просто за планом. Потрібен був певний час і інформація про ворога: його стан та місцезнаходження. На мою думку, це була вдало спланована операція, яка досягла поставлених цілей. Ми зайшли на територію супротивника, почали завдавати ударів по ньому на його ж землі, знищуючи його сили. В результаті постраждала ворожа інфраструктура, а не наша. Таким чином, з усіх сторін це можна вважати прикладом ефективного стратегічного планування бойових дій, — відзначає начальник ОВА.

Відповідаючи на запитання журналіста про готовність Сумщини до можливого наступу російських військ, Артюх запевнив, що область підготовлена. Він зазначив, що держава виділила значні фінансові ресурси на створення фортифікаційних об'єктів та зміцнення позицій Збройних сил України.

"Таким чином, президентське завдання виконано. На сьогодні, враховуючи можливі наступальні дії, зокрема кругову оборону, ці аспекти були взяті до уваги при плануванні створення цих фортифікаційних конструкцій", -- зазначив голова області.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що, згідно з інформацією з медіа, українські збройні сили в Курській області отримали наказ утримувати позиції до інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня.

Читайте також