Новини міста Харків та Харківської області

Дмитрий Снегирев: Прежде чем стартуют "мирные переговоры", захватчики постараются достичь административных границ Донецкой области -- Блоги | OBOZ.UA

С начала суток на фронте было зафиксировано 152 боевых инцидента. Согласно данным Генерального штаба ВСУ, наиболее напряжённая обстановка наблюдается в районах Покровского, Лиманского и Торецкого.

Россияне попытаются установить контроль над административными границами Донецкой области и захватить ключевые промышленные города, которые все еще находятся под управлением ВСУ, прежде чем начнутся мирные переговоры.

Конечно! Пожалуйста, предоставьте текст, который вы хотите сделать уникальным.

Метою тиску з Часового яру, фактично вже захопленого ворогом, є вихід на Костянтинівку.

Часів Яр має ключове значення для обох сторін війни. Місто знаходиться на панівних висотах. Контроль за панівними висотами дає можливість тримати під вогневим ураженням значні території Донецької області, як окуповані, так і контрольовані Україною.

Часів Яр також прикриває подальше просування росіян у глиб українських територій. Місто -- фактично ключ до Костянтинівки, Дружківки, Слов'янська, Краматорська. До того ж, Часів Яр стоїть на роздоріжжі основних магістралей.

Одночасно, якщо спостерігається тиск на Торецькому напрямку (шлях Торецьк-Костянтинівка), це фактично свідчить про спробу обхідного маневру позицій Збройних сил України.

Активація російських сил на Торецькому напрямку має своє пояснення. Торецьк знаходиться приблизно в 10 км від захопленої Горлівки.

Торецьк - на панівних висотах, так само як і Часів Яр. Це означає, що контроль над Торецьком дозволяє ЗСУ тримати під вогневим контролем Горлівську агломерацію, що є оперативними тилами ЗС Росії.

Місто також має велике стратегічне значення, оскільки виконує функції логістичного хабу для українських військових. З цієї причини, бойові дії в цьому регіоні та ймовірна окупація міста можуть забезпечити певні переваги, такі як можливість флангової атаки на позиції Збройних Сил України в напрямку Краматорська. Крім того, це дозволить контролювати важливі логістичні маршрути, які з’єднують тилові позиції ЗСУ з зоною активних бойових дій.

Бої за Торецьк ведуться вже 8 місяців, що дозволяє скувати значні угруповання російських військ і відтягнути їх від інших напрямків російського наступу. Це стратегічна витрата часу для Росії, адже їхні сили змушені проводити зайву концентрацію в цьому районі, тим самим знижуючи тиск на інші фронти.

Різка активність загарбників на Куп'янському напрямку має на меті не стільки захоплення міста, скільки просування вздовж річки Оскол до агломерації Слов'янськ-Краматорськ. Окрім того, лише два дні тому збройні сили Росії активізувалися на Лиманському напрямку, де формують ударне угруповання, щоб досягти тієї ж агломерації.

Слов'янськ привертає увагу Росії не лише з військової точки зору, а й з економічної, оскільки тут знаходяться одні з найбільших покладів сланцевого газу в Європі. Раніше планувалося, що їх розробкою займуться американські компанії, але напад Росії все змінив.

Ви справді вважаєте, що це просто випадковість? Зовсім ні! Відбувалося блокування питань, пов'язаних із енергетичною незалежністю України. Тепер окупанти будуть активно намагатися не допустити, щоб ці поклади сланцевого газу потрапили під контроль США.

На Лиманському напрямі зараз найбільш важка ситуація через передислокацію оперативних резервів російських військ. Зокрема, йдеться про перекидання підрозділів 3-ї та 144-ї мотострілельних дивізій ЗС РФ. Крім цього, тут зосереджені підрозділи 90-ї танкової дивізії ворога. Їх основне завдання - вийти. окупантів залишилося близько 10 кілометрів.

Тяжкі бої ведуться в районі селища Білогорівка Луганської області. Росіяни контролюють панівні висоти в районі населеного пункту, що дозволяє їм впливати на характер наступальних дій у Серебрянського лісництва.

Протягом останніх 24 годин на Лиманському напрямку противник здійснив 20 атак у зонах Новоєгорівки, Новолюбівки, Греківки, Нового, Катеринівки та в бік Зеленої Долини. Українські захисники успішно відбили 15 наступів ворога, тоді як ще п'ять сутичок продовжуються.

У Харківській області ситуація на Куп'янському напрямку різко ускладнилася, особливо в околицях селища Дворічне. Спостерігається значне зростання активності бойових дій з боку російських військ, що стало можливим завдяки перекиданню оперативних резервів з Курського напрямку. На Вовчанському напрямку ворог намагається реалізувати комбіновані атаки на позиції Збройних сил України (ЗСУ).

Росіяни прагнуть захопити на Харківщині залізничну станцію Куп'янськ-Вузлової з метою подальшого наступу з півночі на міста Слов'янськ та Краматорськ Донецької області.

Покровський напрямок залишається найскладнішим для ЗСУ через найактивніші дії російських військових.

На даний момент окупанти намагаються прориватися до траси Покровськ -- Костянтинівка і взяти її під контроль, але успіхів не мають. Загрози оточення Покровська зараз немає. Немає і загрози прориву до адмінкордонів Дніпропетровської області.

За даними Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, щоденні втрати окупаційних військ на Покровському напрямку становлять від 300 до 500 осіб. За місяць просування на 1,5 км окупанти втратили щонайменше від 10 до 15 тисяч осіб. Причому за весь період боїв на цій ділянці фронту, за даними ГУР, втрати окупантів становили 150 тисяч осіб, втрати бронетехніки -- 1800 одиниць.

За наявною інформацією, втрати окупантів на напрямку за останню добу складають 292 особи убитими та пораненими; до того ж знищено один тягач МТЛБ, чотири автомобілі, чотири мотоцикли, два термінали супутникового зв'язку та чотири пункти управління БпЛА.

Покровськ є стратегічно важливим містом через його роль як вузла постачання, воно стоїть на перехресті багатьох транспортних магістралей, одна з яких веде до ключових міст Донецької області, включаючи Часів Яр та Костянтинівку, і містить залізничну станцію регіонального значення. Завдяки стратегічному розташуванню таке захоплення дозволило б просуватися до Дніпра та Запоріжжя.

Росія має як військову, так і економічну ціль у захопленні міста. Річ у тому, що Покровськ -- це великий транспортний вузол, який дає можливість повного контролю над локаціями Сил оборони України, крім того, захоплення міста фактично вирішує питання окупації західних районів Донецької області. Після захоплення Вугледара тиск окупантів не випадково посилився на Курахівський та Покровський напрямки, оскільки основне завдання окупантів -- вихід на адмінкордон Донеччини, відповідно, й до Дніпропетровської області.

В даний час загарбники вдаються до стійкої тактики — флангового оточення позицій Збройних сил України. Це робиться з метою отримати або вогневий, або прямий контроль над територіями ЗСУ, що ускладнить або навіть заблокує процеси ротації, постачання боєприпасів та евакуації поранених.

Ця практика застосовується з 2022 року. Це -- стала їх тактика, так звана тактика малих котлів, флангових охоплень. Подібна тактика дає можливість окупантам уникнути боїв у міській забудові, чого вони панічно бояться, бо відповідно коефіцієнт втрат 1 до 5 у порівнянні зі стороною, яка веде активну оборону.

Згідно з даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, основна небезпека в даний момент сконцентрована в Донецькій області, зокрема в зонах Краматорська, Слов'янська та Покровська.

Навіть коли плани Російської Федерації стають відомими, і вони усвідомлюють, що не зможуть здійснити ту чи іншу операцію, це не означає, що вони відмовляються від її реалізації. Натомість, вони проводять перегрупування, вживають інші підготовчі заходи, а війська активно займаються бойовою підготовкою, орієнтуючись на ті стратегії, які вже були розроблені. Тому, навіть якщо плани супротивника стають відомими, це не гарантує, що Російська Федерація відмовиться від їхнього втілення, - зазначив представник української розвідки.

Читайте також