Новини міста Харків та Харківської області

Держдепартамент США заявив, що країна не готова виконувати роль посередника, якщо Росія та Україна не нададуть "чіткі пропозиції".

29 квітня державний секретар США Марко Рубіо висловив попередження, що у разі, якщо Росія та Україна не запропонують "конкретні рішення" для завершення конфлікту, Сполучені Штати можуть відмовитися від своєї посередницької ролі.

Представниця Державного департаменту Теммі Брюс наводить слова Рубіо, який висловив думку, що настав момент, коли "обидві сторони мають запропонувати конкретні рішення для врегулювання цього конфлікту".

Пізніше на засіданні Ради безпеки ООН американський дипломат Джон Келлі звинуватив Росію у продовженні кровопролиття, заявивши, що вона завдала масштабних ударів, "що призвели до непотрібних втрат, зокрема серед мирних жителів".

"На даний момент Росія володіє прекрасною можливістю встановити стабільний мир", - зазначив Келлі, підкресливши, що відповідальність за закінчення конфлікту лежить як на Росії, так і на Україні.

"Керівники цих двох держав мають визначити, чи є шанс на встановлення миру. У разі, якщо обидві сторони будуть готові зупинити конфлікт, Сполучені Штати нададуть їм всебічну підтримку в досягненні стійкого миру," - зазначив він.

У своєму інтерв'ю ABC, яке відбулося 29 квітня, президент Дональд Трамп висловив переконання, що російський президент Володимир Путін прагне зупинити конфлікт. Коли журналісти запитали його, чи вважає він, що Путін має намір укласти мир, Трамп відповів: "Я думаю, що так".

28 квітня Путін заявив про оголошення триденного припинення вогню з 8 по 10 травня на честь 80-ї річниці перемоги у Другій світовій війні.

Президент України Володимир Зеленський висловив думку, що не слід відкладати мирні переговори до річниці, і закликав до "негайного, всебічного та безумовного" 30-денного перемир'я.

Трамп разом зі своїми представниками чинить тиск на Україну з метою досягнення угоди про перемир'я. У той же час він закликає Росію зупинити атаки на українські території. У своєму інтерв'ю для ABC Трамп висловив обурення, коли став свідком ракетних обстрілів, що завдаються Путіним по ряду міст.

Згідно з інформацією, що надходить з медіа, президент США висловив пропозицію офіційно визнати Крим частиною Росії, незважаючи на те, що більшість країн світу не визнають анексію цього українського півострова. Це сталося в контексті обговорення можливого обміну територіями.

Зеленський рішуче виступає проти офіційного міжнародного визнання російської юрисдикції над Кримом.

"Усі ми прагнемо, щоб ця війна завершилася справедливо, без жодних компенсацій для Путіна, особливо без територіальних поступок", - зазначив Зеленський 29 квітня під час відеозустрічі на саміті, що проходив під егідою Польщі.

На засіданні Ради безпеки ООН представники Франції та Великої Британії висловили позитивну оцінку зусиль США в якості посередника, одночасно засуджуючи дії Росії, яка 29 квітня ввечері знову здійснила напад за допомогою безпілотників, вражаючи міста Дніпро та Харків.

Жан-Ноель Барро, французький міністр у справах Європи, підкреслив, що Київ проявив готовність до діалогу, водночас вказавши, що єдиною перешкодою на шляху до припинення вогню залишається Путін.

Представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Василь Небензя спростував обвинувачення у нападі російських військ на мирних жителів, заявивши, що Київ ігнорує мирні ініціативи США та здійснює напади на російських цивільних осіб.

Мар'яна Беца, заступниця міністра закордонних справ України, заявила Раді безпеки, що Росія хоче капітуляції України, а Київ не може погодитися на мир за будь-яку ціну. Вона сказала, що Україна ніколи не визнає жодних своїх тимчасово окупованих територій, зокрема Крим, російськими.

Читайте також