Новини міста Харків та Харківської області

Вартість зимового відпочинку: де вигідніше - в Україні чи в Європі?

На зимовий відпочинок хтось з українців вирушає за кордон, а хтось удома святкує з родиною... Що підготували вітчизняні курорти нашим туристам? І де краще відпочивати - в Україні чи Європі. Тур курортами й пропозиціями проведе Олена Логінова.

Різдвяні базари Праги... Передсвятковий розкіш Відня... Або елегантність європейських гірськолижних центрів...

Чи не є це спокусливим літнім відпочинком посеред зимових холодів на єгипетському узбережжі...

А чи не спробувати побувати у захоплюючих Карпатах? Або ж поринути у чарівну атмосферу новорічного Львова?

Що обрати для зимового відпочинку? Які варіанти надає Україна та іноземні курорти?

Це не відомий Буковель, а Міжгір'я на Закарпатті... Тут також можна насолодитися красивими пейзажами, катанням на лижах, смачними стравами та, звісно ж, релаксацією у СПА...

У Пилипецькій громаді майже у кожному селі гірськолижний курорт. Готелів і садиб вистачає. Але ціни на житло різняться. Від економваріантів до геть недешевих ...

Основна частина стандартних номерів на даний момент зайнята. Доступні лише люкси та напівлюкси, і вартість їх досить висока!

Людмила Фіцколинець, керівниця адміністративного відділу готельного комплексу:

Це в нас номер категорії навпівлюкс однокімнатний, тут є холодильник, електрочайник санвузол, тут можемо розмістити 2-х людей, плюс мінідиванчик. Номер цей по вартості 4 350.

Якщо ви шукаєте можливість зекономити, запрошуємо вас до апартаментів, які надають місцеві жителі. Вартість ліжко-місця становить всього кілька сотень гривень. Зверніть увагу, що їжа не включена в цю ціну.

Ольга Марусинець пропонує в оренду своє житло:

1400 - дві кімнати. У нас є ліжко за 350 грн, доступно 5 місць. Є також кухня.

Відстань до траси становить приблизно п'ять кілометрів. Також лижникам слід врахувати додаткові витрати: на обладнання, підйомники та харчування. У підсумку, одна доба в режимі економії в Міжгір'ї буде коштувати близько 1500 гривень на одну особу!

Курорти Міжгір'я - більш демократичний і доступний варіант. А що на престижному Буковелі?

Фахівці стверджують, що можна знайти номер в готелі за ціною приблизно 3 500 гривень за добу. Проте існує безліч варіантів, які пропонують значно вищі ціни. І, що дивно, на такі пропозиції також є попит...

Олена Бальма, засновниця турагентства:

От вони платять, в середньому на сім'ю в гарному готелі виходить 12-14 тисяч гривень за добу. Це два дорослих і одна дитина. Наприклад, такі готелі, як "Редісон" в Буковелі, то там від двадцяти тисяч. На свята там вже нічого немає, там вже все викуплено.

Доходить до того, що ціни в Буковелі не поступаються крутим європейським курортам...

Ігор Захаренко, засновник туристичної агенції:

Ми обираємо наш готель у Буковелі, де плануємо зупинитися. На Новий рік вартість становить 5 100 гривень, тоді як після свят ціна знижується до 3 500 гривень. Тобто, вже вигідніше. Наприклад, за ті ж 80 євро у нас є можливість забронювати готелі в Італії, в Доломітах, які пропонують сніданки, вечері та навіть легкі перекуси. Так що, який варіант виявляється більш вигідним? Безперечно, дешевше в Італії, причому з харчуванням включно!

А тепер вирушаємо до Львова - столиці Різдва в Україні. Тут на свята завжди велелюдно. Від гостей міста на вулицях яблуку ніде впасти.

Роксолана Добрянська, гід-екскурсовод:

Люди з усіх куточків України приїжджають сюди, а іноземців насправді не так багато. Прибувають мешканці Харкова, Одеси, Миколаєва та інших небезпечних регіонів. Вони прагнуть відновити сили та знайти нове натхнення.

Щодо житла, туристи відзначають, що знайти вільне місце навіть за два тижні до подорожі виявляється досить складним завданням. Крім того, напередодні свят вартість оренди значно зросла.

Маргарита, путешественница:

Ми звернули увагу на готелі ще на початку грудня, і тепер, коли знову переглядаємо ціни, помічаємо, що вони значно зросли. Тож ми вирішили поїхати саме зараз, оскільки ціни на даний момент є найвигіднішими для нас.

Наприклад, святкування Нового року у Львові може коштувати від 2 до 15 тисяч гривень. Ціна в першу чергу залежить від типу житла, яке ви обираєте для оренди.

Проте, в умовах війни, українці надають перевагу не подорожам, а можливості провести час із родиною вдома. Таку думку висловлює тревел-блогерка та телеведуча Валерія Мікульська. Протягом останнього десятиліття вона займається зйомками передач і популяризацією українського туризму. Валерія зазначає, що більшість українців, якщо й вирушають у подорожі, обирають внутрішні маршрути, оскільки це більш вигідно.

Валерія Мікульська, телеведуча, тревел-блогер:

Є економія часу і звичайно економія грошей, тому що дістатися навіть таких близьких європейських країн, займає від доби до інколи чотирьох діб туди і назад, і це суттєво впливає на вибір туриста, тому що це значно здорожчує відпочинок і не дає можливості довше відпочити.

Валерія впевнена: основна перевага подорожей Україною полягає в можливості знайти варіанти, які підходять для будь-якого бюджету. Вона рекомендує досліджувати нові цікаві напрямки для відпочинку саме на території своєї країни.

Валерія Мікульська, телеведуча, тревел-блогер:

Треба звернути увагу на Полтавську область з її унікальними хуторцями та місцями, оспіваними в літературі, які пропонують атмосферу містики і різдвяних свят. Або ж можна відправитися на Хмельниччину, де розташовані зимові каньйони та снігові фортеці — це також буде чудовою і економічною подорожжю.

Яка ситуація з цінами на відпочинок у Європі? Чи дійсно існує стереотип, що подорожувати туди вигідніше, ніж залишатися в Україні?

Фахівці відзначають, що серед найбільш затребуваних напрямків для зимових свят у Європі можна виділити Чехію, Австрію, Німеччину та Польщу. Вартість проживання в готелях у деяких місцях навіть порівнянна з українськими цінами.

Олена Бальма, засновниця турагентства:

Якщо ви плануєте різдвяний тур до Праги на тиждень, наприклад, з виїздом зі Львова або Києва, вартості стартують від 200 євро за особу. Ви зможете зупинитися в тризіркових готелях, які розташовані трохи далі від центру, а у вартість входитимуть лише сніданки та автобусний трансфер.

Затребуваний новорічний маршрут і Єгипет. Але на святкові дати - ціни "гарячі". Цьогоріч у середньому вартість туру - від 50-60 тисяч гривень за двох.

І найбільші витрати саме дорога, бо треба ще дістатися до аеропорту...

Ігор Захаренко, засновник туристичної агенції:

Раніше з Києва можна було безпосередньо вилетіти, але тепер, щоб подорожувати, нам потрібно добратися до Кишинева — це найекономніший варіант, і до Молдови легше доїхати. Звідти відкривається безліч можливостей для перельотів. Інший варіант — вирушити до Польщі...

Отже, якщо ви хочете зекономити та здійснити вигідні подорожі, фахівці рекомендують почати з планування своїх маршрутів заздалегідь, оптимально за півроку до від'їзду. Крім того, не забувайте про можливість "полювання" на акційні путівки. Це може стати чудовою нагодою для отримання вигідної пропозиції.

Читайте також