Новини міста Харків та Харківської області

Чому Росія активізує ракетні атаки на Україну: ISW розкрив причини масштабних обстрілів.

В ніч на суботу, 12 липня, Росія влаштувала нову масштабну повітряну атаку на Україну. Це вже третій комплексний удар за цей місяць, в якому було використано більше 500 безпілотників та ракет.

Причини останніх масованих російських атак проаналізував Інститут вивчення війни (ISW).

За інформацією Повітряних сил України, російські війська запустили 339 дронів типу "Шахед" та 258 дронів-приманок (загалом 597 безпілотників) з Брянської, Курської, Орловської областей, Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю та Міллерова Ростовської області. Крім того, окупанти випустили 26 крилатих ракет Х-101 з повітряного простору над Саратовською областю.

Українські сили протиповітряної оборони ліквідували 319 безпілотників "Шахед" та 25 крилатих ракет Х-101. Крім того, 258 дронів були нейтралізовані або знищені за допомогою українських систем радіоелектронної боротьби.

Уряд України оголосив, що внаслідок цієї масштабної атаки на території країни постраждали критичні електричні мережі, а також адміністративна та громадська інфраструктура в Чернівецькій, Черкаській, Харківській, Київській, Львівській, Сумській і Волинській областях. Державна служба з надзвичайних ситуацій України повідомила про загибель двох осіб та травмування 14 людей у Чернівцях. Глава Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник зазначив, що програма "Чисте небо", яка застосовує дрони-перехоплювачі для захисту від російських атак, успішно збила понад 50 безпілотників під час нічного нападу.

Аналітики ISW підкреслили, що масштабні атаки Росії спрямовані на те, щоб підірвати моральний дух як України, так і західних країн, а також акцентувати увагу на необхідності безперервної підтримки України з боку Заходу.

Йдеться про виробництво українських дронів-перехоплювачів та безперервні постачання систем ППО, зокрема американських ЗРК Patriot та ракет для них.

Нагадаємо, що президент Зеленський оголосив про готовність двох європейських держав — Німеччини та Норвегії — фінансувати системи Patriot для України. Інші країни Європи також можуть приєднатися до цієї ініціативи, як тільки стане зрозуміліше щодо бюджетних витрат та специфічних вимог.

Читайте також