"Це не лише про бізнес". У Ощадбанку поділилися деталями своєї діяльності на звільнених територіях, обговорили російську ковбасу та акцентували увагу на ключових аспектах.
У теперішніх умовах, що існують в Україні, найважливішим є людина. Без створення прийнятних умов для життя, жоден з тих, хто виїхав, не захоче повернутися.
На заході NV "Україна 2050. Діалоги про майбутнє" цю інформацію озвучив Антон Тютюн, заступник голови правління Ощадбанку.
Безумовно, для обговорення продажу будь-якого державного банку потрібно врахувати ряд важливих факторів. Це елементарні аспекти: амбіції, гарантії прав кредиторів, а також можливості для особи відстоювати свої права в судових інстанціях. І найголовніше — це людина.
У нашій банківській установі працює 16 тисяч співробітників. Вони розташовані в таких містах, як Харків, Херсон і Запоріжжя, а також 50 відділень функціонують на території Донеччини. Мобільні підрозділи виїжджають на лінію зіткнення, надаючи послуги військовим та тим, хто їх підтримує. Це більше, ніж просто бізнес; це про людей і про те, як створювати цінність для країни загалом, -- зазначив Тютюн.
Він також зазначив: "Ми працюємо на деокупованих територіях. Я пам'ятаю, як тільки деокупували Херсонщину, вже через тиждень, коли в місті ще не було світла, води, мобільного зв'язку, ми відкриваємо відділення на генераторах, старлінках. Навіть згадати складно, що це було. В магазинах ще якісь російські ковбаси валяються, а ми вже працюємо. Український державний банк, 400 людей вранці черга, бо люди багато місяців не бачили українських інституцій і не мали доступу до грошей".
Цей текст стосується фінансування підприємств у сфері оборони. Він також акцентує увагу на людях, адже йдеться про їхній захист. Ми активно займаємося цим напрямком і маємо безліч поточних проектів. Ми сприймаємо себе як державний банк, що підтримує оборонну галузь у забезпеченні наших воїнів на передовій.
Ми працюємо по державній програмі єОселя. Це пільгові кредити. Ставка дешевша навіть ніж зараз у США. Це про людину. Якщо не буде нормальних умов життя, ніхто не повернеться. Ми всі бачимо демографічну кризу, яка є в країні. За оцінками Міністерства економіки майже 4 мільйони робочих рук потрібно країні, щоб забезпечити зростання ВВП. Ніхто не каже на Х разів, на 3-4%. А ми для того, щоб наздоганяти Євросоюз маємо рости Х разів, має рости наша економіка. Уявіть собі - 4 мільйони людей. Це наші громадяни, які мають повернутися. Для того, щоб вони поверталися потрібні умови. Дешева іпотека -- одна з таких умов. Довгий кредит на довгий час, щоб людина мала змогу комфортно та впевнено себе почувати. Зі зрозумілими відсотками. Це також про людей. Це наша робота", -- наголосив заступник голови правління Ощадбанку.
Щодо бізнес-сфери, він зазначив, що в банку існує безліч програм. "Гранти, ініціативи Міністерства економіки, в яких ми займаємо важливе місце. Справді, малий і середній бізнес нині стикається з досить складними умовами. Це не той період, коли все процвітає, звісно, але ці гранти дозволяють усвідомити, що саме зараз є можливість для старту та отримання державної підтримки."
В даний час продаж будь-якого з державних банків у країні можна розглядати як інвестицію в людський потенціал. Щоб стати сильними і успішно реалізувати відбудову після війни, ми бачимо своє місце як державний банк, який активно фінансуватиме інфраструктурні та інші проекти, зосереджуючи основну увагу на людях. Наша мета – забезпечити працівників і клієнтів усім необхідним, щоб гідно подолати цю складну демографічну ситуацію, – зазначив Тютюн.