Новини міста Харків та Харківської області

Наносять удари по трьох ключових об'єктах. Аналітик пояснив, якими методами Росія намагатиметься позбавити Україну електрики.

Ті удари, які Росія завдала по енергетиці України 28 листопада, були спрямовані на інфраструктуру високовольтних мереж, насамперед на високовольтні підстанції.

У своєму інтерв'ю для Radio NV директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко поділився важливою інформацією. Він зазначив, що атаки агресора можна класифікувати на три ключові категорії.

Одна з груп атак була орієнтована на те, щоб відірвати атомні електростанції від енергетичної системи, ізолювавши їх. Це мало на меті зупинити основний потік електричної енергії, що забезпечує функціонування енергетичного сектору України.

Ударів було дуже багато. Саме ці об'єкти захищені, зокрема так званим захистом другого рівня фортифікації. І треба визнати, що цей захист відпрацював на максимумі - навіть не очікувано на максимумі. Ні удари ракет, ні удари дронів фактично не зруйнували ключові елементи обладнання, які були захищені, насамперед автотрансформатори. Є пошкодження допоміжного обладнання", -- зазначив експерт.

Він підкреслив: "Отже, нашою головною метою були наступні підстанції. Цілями номер два і три стали ті підстанції, які забезпечують електропостачання великих міст. На Тернопільщині, Львівщині та на півдні України було завдано численних ударів по підстанціях, що відповідають за постачання електроенергії в міста".

Раніше повідомлялося, що 28 листопада 2024 року Росія провела одну з найбільших масштабних комбінованих атак на українську енергетичну інфраструктуру. У цій операції було використано майже 100 безпілотників типу "Шахед" та інших БПЛА, а також здійснено запуск 91 ракети, включаючи "Калібри" з морських платформ, Х-101 з літаків Ту-95, авіаційні ракети Х-59/69 і балістичні ракети по Харкову. Сили протиповітряної оборони змогли перехопити 79 ракет і 35 дронів. Основним об'єктом атаки залишався енергетичний сектор України.

В Рівному, Житомирі, Луцьку, Миколаєві та інших населених пунктах зафіксовано пошкодження інфраструктури, що призвело до збоїв у постачанні електроенергії та води. Інформація про руйнування надходила також з Івано-Франківської, Волинської, Львівської, Сумської та інших областей. У Вінницькій, Одеській та Київській областях, в результаті ракетних атак, постраждали приватні житлові будинки, зафіксовано випадки травмування людей.

У Києві ППО відбила атаку ракетами і БПЛА, уламки впали у двох районах на лівому березі.

В Україні запровадили аварійні відключення електроенергії. Хоча згодом ці заходи були скасовані, наразі діють відключення для чотирьох категорій споживачів.

Читайте також