Аналітик роз'яснив, чому Росія не планує здійснювати жодної "літньої наступальної кампанії".

На даний момент російські збройні сили реалізують стратегічну наступальну кампанію, що стартувала ще в 2024 році. Таким чином, влітку не варто очікувати на окремі атаки з боку противника.
Цю інформацію в ефірі каналу Еспресо озвучив Павло Лакійчук, керівник програм безпеки Центру глобалістики Стратегія ХХІ.
Він зазначив, що наприкінці 2024 року російські представники стверджували, що їм вдалося взяти ініціативу у свої руки у війні, і тому на 2025 рік вони наметили для себе мету досягти перемоги.
Багато людей обговорюють уявний літній наступ російських військ, на який противник покладає великі сподівання. Проте влітку не варто очікувати на окрему наступальну операцію з їхнього боку. Російська армія продовжує свою стратегічну наступальну кампанію. Якщо згадати про грудень минулого року, то 16 числа у Москві відбулася розширена нарада Міністерства оборони РФ, де військові підбивали підсумки року і озвучували плани на майбутнє. На цій нараді як президент Путін, так і міністр оборони Бєлоусов підкреслювали, що у 2024 році росіяни зуміли перехопити ініціативу у українських сил, що означає, що їм вдалося змінити хід війни. Відповідно, у 2025 році їхнім завданням буде "завершити розгром противника, досягти цілей спеціальної військової операції та закінчити війну з перемогою", -- зазначив Павло Лакійчук.
Він підкреслив, що Росія розпочала стратегічну наступальну кампанію ще у 2024 році, яка продовжується і досі. Противник проводить наступальні дії в районах Покровська, Токмака, Торецька, Часового Яру, а також на Лиманському напрямку. Усі ці дії є складовими єдиної стратегії захоплення північно-західної частини Донбасу, де ключову роль відіграє Покровськ. Він також зазначив, що з північного напрямку ворог намагається відрізати Сіверський виступ, а на південному сході скорочує лінію фронту, щоб звільнити резерви для подальшого наступу.
Проте стратегічна наступальна операція такого розміру зазвичай планується на термін до трьох місяців. Першочерговим завданням є прорив оборонних рубежів, на що відводиться від декількох тижнів до місяця. Після успішного прориву резерви переходять у оперативний простір. Успішною військовою кампанією росіян можна вважати їхній наступ на півдні в лютому 2022 року. Однак у 2024 і 2025 роках подібні спроби противника виявилися безуспішними. Збройні сили України вперто утримують свої позиції. Ворожі підрозділи, які мали завдання прорвати оборону, зазнають значних втрат, просуваючись лише на кілька десятків метрів. Другі ешелони окупантів, замість того щоб підтримувати наступ після прориву, намагаються прорватися разом із першими, але їм це не вдається. Як наслідок, противник поступово втрачає свої резерви, – підсумував військовий аналітик.
Раніше було зазначено, що президент України Володимир Зеленський прокоментував можливість того, що Росія може використати 30-денне перемир'я для організації нового наступу.
Ми раніше інформували, що голова благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут заявив, що російська армія суне в наступ на трьох напрямках: Сумщині, Харківщині та Дніпропетровщині.