Новини міста Харків та Харківської області

Збройні сили України здійснили поступ у Торецьку, в той час як російські війська намагаються затиснути райони Часового Яру, Покровська та Курахового, згідно з картами ISW.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на опублікований 1 лютого звіт американського Інституту дослідження війни (ISW).

Війська РФ 1 лютого продовжили наступальні операції в районі "українського плацдарму" в Курській області, але не просунулися.

Представник української бригади, що виконує завдання в Курській області, повідомив, що російські війська активізують свої атаки на цей регіон, застосовуючи кориговані плануючі бомби.

Крім того, представник речника повідомив, що нещодавно, в результаті невдалої атаки російських військ, українські захисники знищили приблизно 19 одиниць важкої та легкої бронетехніки. Після цього російська армія змінила тактику і почала наступати невеликими піхотними групами.

31 січня та 1 лютого російські загарбники продовжували обмежені наступальні дії в Харківській області поблизу Вовчанська

1 лютого Генеральний штаб ЗСУ оприлюднив карту, на якій зафіксовано, що російські війська нещодавно просунулися в північну зону Зеленого.

1 лютого російські військові продовжували свою атаку в напрямку Куп'янська.

У Генштабі ЗСУ 1 лютого оприлюднили карту, на якій зазначено, що окупанти просунулися на захід від Орлянки (на схід від Куп'янська).

Російське джерело повідомляло, що війська Путіна взяли під контроль Дворічну, розташовану на північ від Куп'янська, проте аналітики ISW не виявили підтверджень цій інформації.

Російські війська здійснювали наступальні дії в районі міжнародного кордону неподалік Тополі, Дворічної, Петропавлівки, Степової Новоселівки та під Глушківкою 31 січня та 1 лютого.

Російське інформаційне джерело ISW повідомило, що Збройні Сили України, нібито, зазнали невдачі під час контратаки в районі Дворічної.

Представник української бригади, що діяла на Куп'янському напрямку, повідомив, що російські військові здійснюють атаки групами від 2 до 30 осіб. Він вказав, що противник спершу використовує менш підготовлені підрозділи, які виявляють вогневі позиції Збройних Сил України, після чого на фланги українських захисників переходять більш досвідчені російські війська.

Російський військовий кореспондент заявив, що ЗСУ контролюють території на північних та західних окраїнах Новомлинська, що розташований на північний схід від Куп'янська і Дворічної.

Український військовий аналітик Костянтин Машовець повідомив, що Збройні сили України продовжують контролювати території на півночі Західного, зокрема на північ від Куп'янська та на південний захід від Дворічної.

1 лютого війська Російської Федерації активізували наступальні операції на Боровому напрямку, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.

31 січня та 1 лютого російські війська проводили наступальні дії в околицях населених пунктів Загризове, Ловоза, Богуславка, Піщане, Новоєгорівка, Макіївка, а також у напрямку Новомихайлівки.

1 лютого російські війська знову активізували свої наступальні операції в районі Лиману, проте не змогли досягти жодних успіхів.

31 січня та 1 лютого російські війська здійснювали наступальні дії в околицях Тернів, Ямполівки, Колодязів, а також у напрямку Зеленої Долини та в районі Торського.

Російські військові, 1 лютого, продовжували свої наступальні операції на Сіверському фронті, проте не змогли досягти жодних успіхів.

31 січня та 1 лютого російські війська проводили наступальні дії в районах Білогорівки, Верхньокам'янського та Спірного.

У військовому угрупованні ЗСУ "Хортиця" 1 лютого повідомили, що російські сили провели механізований наступ у районі Верхньокам'янського, в результаті чого було пошкоджено дві бойові броньовані машини, які були залучені до атаки.

1 лютого російський блогер повідомив, що важкий рельєф та українські оборонні позиції затримують наступальні операції військ Путіна в Білогорівці.

Речник Луганського угруповання військ ЗСУ підполковник Дмитро Запорожець 1 лютого заявив, що окупанти, які діють на Сіверському, Часівярському та Торецькому напрямках, мають тактичні резерви, необхідні для проведення ротацій..

Війська Російської Федерації нещодавно здійснили просування на південь від Часового Яру, про що свідчать геолокаційні знімки, зроблені 31 січня.

31 січня і 1 лютого російські агресори здійснили напади в районі Часового Яру, неподалік шахти "Блок-9", а також в околицях Ступочок, Білої Гори та Предтечиного.

Російський військовий кореспондент повідомив, що Збройні сили України здійснили контратаку в Північному районі на північному краю Часового Яру.

Не так давно українські сили оборони досягли успіху в північній зоні Торецька, що підтверджується опублікованими геолокаційними знімками.

31 січня в Міноборони РФ заявили про захоплення н.п. Кримське (на північ від Торецька), проте наразі експерти ISW не оцінюють, що росіяни просунулися в цьому населеному пункті.

31 січня та 1 лютого російські війська продовжували свої наступальні дії в районах Торецька та Кримського.

Офіцер української бригади, яка діяла на Торецькому напрямку, 1 лютого заявив, що російське командування залучає для наступу в цьому районі переважно мобілізованих з окупованих частин Донецької та Луганської областей.

Офіцер ЗСУ також зазначив, що до штурмових дій на Торецькому напрямку росіяни періодично залучають добре оснащені та підготовлені штурмові групи з інших невизначених ділянок лінії фронту.

Недавні події свідчать про те, що війська Російської Федерації здійснили певний прогрес у Покровському напрямку. Геолокаційні знімки, опубліковані 30 і 31 січня, підтверджують, що окупанти трохи просунулися на північний захід від Котлиного (західніше Покровська) та нещодавно зайняли північну околицю села Надіївка (на південний захід від Покровська).

Російські військові сили здійснювали напади в околицях Покровська, а також у населених пунктах Зелене Поле, Водяне Друге, Єлизаветівка, Промінь, Новоторецьке, Миролюбівка, Лисівка, Срібне, Удачне, Успенівка, Звірове, Новоолександрівка та Котлярівка 31 січня та 1 лютого.

Військові сили Російської Федерації нещодавно здійснили просування в напрямку Курахового. Геолокаційні зображення, отримані 31 січня, підтверджують, що окупантам вдалося просунутися на південь від населеного пункту Розлив, що розташований на південному заході від Курахового.

31 січня та 1 лютого російські агресори не припиняли своїх нападів у зонах Дачного, Улакли, Андріївки, Костянтинополя, а також у Роздольному та Зеленівці.

1 лютого в Генштабі ЗСУ опублікували карту, на якій зазначено, що росіяни окупували Велику Новосілку.

31 січня та 1 лютого війська РФ продовжували наступальні дії на захід від Великої Новосілки в районі Новосілки та на південний захід від Великої Новосілки в районі Новополя.

1 лютого в Генштабі ЗСУ показали карту, на якій зазначено, що російські загарбники нещодавно просунулися на північний схід від Гуляйполя біля Ольгівського, на південний схід від Гуляйполя біля Степанівки, на південь від Гуляйполя біля Дорожнянки та на південний захід від Гуляйполя поблизу Загірного.

Нещодавно російські військові зробили поступ на північ від населеного пункту Роботине в Запорізькій області. 1 лютого Генеральний штаб Збройних Сил України оприлюднив карту, яка показує, що загарбники просунулися на південь від Малої Токмачки.

31 січня та 1 лютого російські загарбники наступали біля Новоданилівки, Щербаків та Нестерянки.

31 січня та 1 лютого російські війська продовжували вести обмежені наступальні операції в Дніпровському напрямку, проте не змогли досягти жодних істотних успіхів.

Нагадуємо, що 1 лютого у вечірньому звіті Генерального штабу Збройних сил України було повідомлено про 104 бойові зіткнення, які сталися на фронті з початку доби.

Крім того, військове керівництво підкреслило, що найбільше випадків ворожих нападів було зафіксовано на Покровському напрямку.

Читайте також