Збройні сили України просунулися на території Курської області і досягли успіху неподалік Великої Новосілки, згідно з картами ISW.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на новий звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Українськ воїни нещодавно просунулися в районі головного "українського плацдарму" в Курській області.
Геолокаційні знімки, зроблені 7 грудня, свідчать про те, що Збройні сили України досягли прогресу в центральній частині Погребків і, ймовірно, встановили контроль над Орловкою, Мар'ївкою, Малою Локнею, Старою Сорочиною та Новою Сорочиною (усі ці населені пункти розташовані на північний захід від Суджі).
Російські військові репортери заявили, що збройні сили РФ зробили кроки вперед у південній зоні Плехове, а також у районах Новоіванівки та Малої Локні. Проте аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цим твердженням.
Український військовослужбовець, який діє в Курській області, 7 грудня заявив, що війська РФ розпочали другу фазу контрнаступальної операції з витіснення ЗСУ з Курської області.
Представник української бригади, що діє на Курському напрямку, зазначив, що війська Путіна здійснюють атаки за допомогою механізованих колон, але під час цих наступів Збройні Сили України ефективно знищують ворожу бронетехніку.
Російський блогер повідомив, що українські сили здійснили контратаку в районі Дар'їно, що розташоване на південний схід від Коренево.
Новоспечений виконуючий обов'язки губернатора Курської області Олександр Хінштейн заявив 7 грудня про своє бажання організувати зустрічі з мешканцями регіону, після кількох тижнів протестів, які викликані реакцією Кремля на українське вторгнення в цю територію.
"Путін призначив Хінштейна замість колишнього губернатора Курської області Олексія Смірнова 5 грудня і, схоже, шукає цапа відбувайла у вигляді Смірнова за те, що Росія не змогла адекватно відповісти на вторгнення", - пишуть експерти ISW.
Російські військові сили продовжують свої наземні наступи на північних територіях Харківщини, проте не змогли досягти жодного прогресу.
Війська РФ продовжували атакувати вздовж міжнародного кордону у Харківській області в напрямку Козачої Лопані та Високої Яруги, а також біля Липців, Вовчанська та Тихого 6 і 7 грудня.
Речник бригади ЗСУ, яка діяла на Вовчанському напрямку, заявив, що російські диверсійно-розвідувальні групи намагаються проникнути в український тил, і що ворог продовжує зазнавати великих втрат, але має достатньо сил, щоб продовжувати штурм.
Представник також підкреслив, що українські тепловізори здатні ефективніше виявляти російських військових та техніку в умовах низьких температур.
Російські війська нещодавно зробили крок вперед на південний схід від Куп'янська.
Геолокаційні знімки, оприлюднені 7 грудня, вказують на те, що ворог здійснив просування на захід уздовж мосту через річку Оскіл, рухаючись по дорозі Р-79 від Кругляківки до Куп'янського шосе, а також на північ від селища, слідуючи східним берегом річки.
7 грудня російський військовий кореспондент повідомив, що війська РФ здійснили просування на схід від Зеленого Гаю, який розташований на заході від Сватового. Проте, аналітики ISW не виявили доказів цього твердження.
Війська РФ продовжували штурми в районі Західного та Масютівки, біля Колісниківки, Загризового, Зеленого Гаю, Надії, Лозової, Богуславки, Копанки, Твердохлібового, Греківки, Чернещини, Макіївки, Тернів, Ямполівки, Зарічного і Торського 6 і 7 грудня.
6 грудня російський блогер повідомив, що Збройні сили України здійснили контратаку в районі Торського та на невизначеній російській позиції поблизу річки Оскіл.
Геолокаційні зображення, оприлюднені 6 грудня, свідчать про те, що війська путіна нещодавно здійснили інтенсивний механізований наступ у складі взводу, використовуючи 5 одиниць броньованої техніки, на південний схід від Діброви, що розташована на південний захід від Кремінної.
7 грудня Артем Лисогор, голова Луганської обласної військової адміністрації, повідомив, що загарбники суттєво наростили застосування безпілотних літальних апаратів на Луганському фронті, зростаючи з 40-60 БПЛА щоденно до понад 100.
Українські та російські джерела ISW не повідомляли про бої на Сіверському напрямку 7 грудня. Російське джерело стверджувало, що позиційні бої в цьому районі тривали 6 грудня.
7 грудня війська Російської Федерації продовжували свої наступальні операції поблизу Часового Яру, проте не змогли досягти жодного просування.
Російські війська здійснили напад у центрі Часового Яру, поруч із Вогнетривким заводом, а також у районах Калинівки, Білої Гори та Ступоцького 6 і 7 грудня.
Командир українського батальйону безпілотників заявив, що ворог продовжує штурм малими групами піхоти для виявлення слабких місць в обороні ЗСУ в районі Часового Яру, незважаючи на холодну погоду.
Не так давно війська Російської Федерації здійснили поступ на Торецькому напрямку. Геолокаційні знімки, оприлюднені 6 грудня, свідчать про те, що ворог зміг закріпитися в центральній та південно-західній зонах Торецька.
Російський військовий кореспондент заявив, що війська Путіна змогли просунутися на 800 метрів у північній частині Торецька, проте в Інституті вивчення війни цього не підтвердили.
6 та 7 грудня російські війська здійснювали атаки поблизу Торецька, зокрема в районах Диліївки, Щербинівки та Неліпівки.
Російські війська нещодавно здійснили наступ на напрямку Курахового. Геолокаційні матеріали, оприлюднені 6 грудня, демонструють, що агресори просунулися у східній частині Зорі (на північний захід від Курахового) та захопили Новодмитрівку (на схід від Зорі).
7 грудня в Міноборони РФ заявили про захоплення н.п. Берестки (на північ від Курахового та на північному березі Курахівського водосховища), але в ISW оцінюють, що війська РФ окупували село ще 27 листопада.
Російські блогери повідомляли про те, що війська Путіна здійснили просування в районі Курахового, а також поблизу Сонцівки та Старих Тернів. Однак аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цим заявам.
6 і 7 грудня війська Російської Федерації здійснювали наступальні операції поблизу Курахового, а також у районах Сонцівки, Зорі, Старих Тернів, Дачного та Дальнього.
Офіцер Збройних сил України, що працює на Курахівському напрямку, 7 грудня зазначив, що російське військове командування підтримує значне угруповання сил у цій місцевості. Він також підкреслив, що російські війська активно застосовують легкі неброньовані засоби техніки, такі як всюдиходи, мотоцикли, баггі та пікапи, для переміщення особового складу до місць зосередження.
7 грудня російські війська знову активізували свої наступальні операції в районі Вугледара, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.
Російські "воєнкори" повідомляли про те, що війська РФ зайняли Сухі Яли, досягли просування поблизу Успенівки і нібито здійснили оперативне оточення підрозділів ЗСУ в Ганнівці, що розташована на північний схід від Вугледара. Проте в ISW не виявили жодних підтверджень цим заявам.
Російські війська здійснювали атаки в зоні Єлизаветівки та Романівки, поблизу Ганнівки, Веселого Гаю, Успенівки, Костянтинопольського, Сухих Ял і Розлива 6 і 7 грудня.
Російські блогери повідомляли про те, що війська РФ здійснюють бойову розвідку неподалік Успенівки, в той час як Збройні сили України проводять контратаку на північний схід від цього населеного пункту.
Згідно з інформацією, 7 грудня Сили оборони України змогли повернути втрачені раніше позиції поблизу Великої Новосілки.
6 грудня російські блогери повідомили, що війська Путіна відступили з Нового Комара (розташованого на північний схід від Великої Новосілки) в район, що прилягає до дороги Т-0518 Велика Новосілка - Богатирське, після успішних контратак українських сил.
Війська РФ вели наступальні дії в районі Нескучного, біля Новодарівки, Новосілки і в бік Тремирівки, а також біля Нових Комарів, Новосілки біля Роздольного 6 і 7 грудня.
Прес-секретар української бригади, що веде бойові дії в районі Времівки (Велика Новосілка), 7 грудня повідомив, що ворог намагається заблокувати наземні комунікаційні маршрути, які з’єднують підрозділи Збройних Сил України, що обороняються на Покровському напрямку та в околицях Великої Новосілки.
Російські окупанти продовжували обмежені наземні атаки в західній частині Запорізької області поблизу Новоданилівки, Малої Токмачки та Білогір'я 6 і 7 грудня, але не просунулися.
7 грудня Збройні сили України представили відеозапис, на якому зафіксовано удар безпілотника ЗСУ, що знищив російський зенітний ракетний комплекс "Тор-М2" у Запорізькому регіоні.
7 грудня війська Росії знову активізували свої наступальні дії в Дніпровському районі, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.
У Південному оперативному командуванні Збройних Сил України зазначили, що основною метою противника на Дніпровському напрямку є острови, розташовані в усті річки Дніпро.
У вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ 7 грудня було повідомлено, що на фронтовій лінії сталося 182 бойових зіткнення.
Як зазначили в Силах оборони України, найбільша інтенсивність ворожих атак і штурмів фіксується на Курахівському, Покровському та Времівському напрямках.