Новини міста Харків та Харківської області

Збройні сили України змогли просунутися вперед у Курській області, тоді як противник проводить наступальні дії на п'яти різних напрямках, згідно з картами Інституту вивчення війни (ISW).

Про це передає РБК-Україна з посиланням на оприлюднений 8 травня звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Сили оборони України, імовірно, нещодавно зробили крок вперед у Курській області, перетнувши міжнародний кордон у південній частині населеного пункту Теткіно.

Геолокаційні знімки, оприлюднені 6 травня, демонструють, як російські війська здійснюють авіаудар по споруді в південному районі Тьоткіно. Це свідчить про те, що Збройні Сили України, ймовірно, встановили контроль над позиціями в цьому населеному пункті, згідно з інформацією звіту ISW.

6 травня російські "воєнкори" повідомили, що українські збройні сили зайняли до двох вулиць у південному районі Тьоткіно, а 7 травня продовжували наполягати на тому, що Сили оборони України контролюють територію в цьому населеному пункті.

Кілька російських блогерів заявляли, що війська Путіна нібито змусили Збройні сили України залишити Тьоткіно.

Інші "воєнкори" повідомили, що 7 травня російські війська відбили обмежені механізовані атаки з боку України в районах Тьоткіно та Новий Путь, що розташовані на сході Тьоткіно, вздовж міжнародного кордону. Водночас Збройні сили України продовжують використовувати техніку для розмінування, щоб прокласти проходи через російські мінні поля в цій місцевості.

Один з блогерів заявив, що Збройні Сили України встановили контроль над населеним пунктом Новий Путь, проте інші військові кореспонденти повідомляли, що російські війська, нібито, змогли відбити українські наступи в цій місцевості.

"За даними публікації, ISW не зафіксував жодних геолокаційних даних, що свідчили б про те, що українські війська зайшли в Новий шлях."

Ані українські, ані російські джерела ISW не повідомляли про наземні дії в Бєлгородській області 7 травня.

Російські окупанти 7 травня продовжили наступати на півночі Сумської області, але не просунулися.

Прес-секретар українського прикордонного загону 7 травня оголосив, що 6 травня охоронці кордону успішно зупинили спробу російської диверсійно-розвідувальної групи перетнути міжнародний кордон у незазначеній місцевості Сумської області.

Представник повідомив, що російські військові регулярно намагаються перетнути міжнародний кордон Сумської області невеликими загонками, які складаються з трьох до десяти солдатів, а також мотоциклів.

Нещодавно російські військові зробили кроки вперед у напрямку Харкова. Геолокаційні матеріали, оприлюднені 7 травня, свідчать про те, що сили РФ просунулися в районі Агрегатного заводу, який розташований у центрі Вовчанська.

6 і 7 травня війська Росії здійснили наступальні дії в районі Вовчанська та Вовчанських Хуторів.

7 травня російські війська продовжили свої наступальні операції в районі Куп'янська, проте не змогли досягти жодних успіхів. Атаки з боку армії РФ були здійснені поблизу Петропавлівки та Кам'янки, а також в районі Глушківки 6 і 7 травня.

Командир українського підрозділу безпілотних систем, що працює в Куп'янському районі, заявив, що ворог і далі залучає бронетехніку для переміщення піхоти на фронт з метою проведення атак.

Російські загарбники 7 травня продовжували наступати на напрямку Борової, але не просунулися. Війська РФ атакували в районі Загризове та Нової Кругляківк, біля Копанок, Надії, Зеленого Гаю, Греківки і наступали на Ольгівку 6 і 7 травня.

7 травня російські війська знову активізували свої наступальні зусилля на Лиманському напрямку, проте без значних досягнень. 6 та 7 травня окупанти здійснили атаки поблизу Рідкодуба, Нового Миру, Липового, Ямполівки, Зеленої Долини, Колодязів та в околицях Торського.

7 травня російські війська знову активізували свої наступальні операції на Сіверському напрямку, проте не змогли досягти жодних значних успіхів. У цей день вони здійснили атаки в околицях Білогорівки та Верхньокам'янського.

Український аналітик Машовець зазначив, що російські військові активізують свої наступальні операції в напрямках Григорівки, Вехнокам'янського, Івано-Дар'ївки, Виїмки та Переїзного.

Російські загарбники нещодавно просунулися в напрямку Часівого Яру. Як показують оприлюднені 7 травня геолокаційні кадри, війська РФ просунулися до шахти Північний на північ від Часівого Яру.

Війська РФ атакували під Часовим Яром, біля Білої Гори та Курдюмівки 6 і 7 травня.

Не так давно російські військові зробили крок вперед у напрямку Торецька. Відео, опубліковане 6 травня з геолокаційними даними, демонструє, як війська РФ піднімають національний прапор у північній частині Новооленівки, що розташована на заході від Торецька. Це може свідчити про те, що російські сили нещодавно захопили цей населений пункт.

Російські війська здійснили атаки в районі Торецька, поблизу Диліївки, Дачного, а також в округах Дружби, Щербинівки, Нової Полтавки і Калинового 6 та 7 травня. Один з російських блогерів повідомив, що Збройні сили України провели контратаку в районі Новооленівки.

Командир українського батальйону, що оперує на Торецькому напрямі, повідомив про те, що російські війська застосовують безпілотники FPV з оптоволоконними кабелями для атак на логістичні об'єкти Збройних Сил України. Він також зазначив, що окупанти запускають приблизно 150 таких безпілотників щодня.

Російські загарбники 7 травня продовжили наступати на Покровському напрямку, але успіху не мали. Війська РФ атакували в районі Малинівки, Променя, в напрямку Миролюбівки, поблизу Лисівки, Шевченка, Даченського, Звірового, Котлиного і Удачного 6 і 7 травня.

Очільник української бригади, що працює на Покровському фронті, зазначив, що російські сили продовжують регулярно атакувати, здійснюючи піхотні штурми невеликими підрозділами та застосовуючи легку мототехніку для переміщення своїх військ.

Командувач повідомив, що противник утримується від використання броньованої техніки через ризик ударів українських дронів. Він також зазначив, що Збройні сили України затримують деяких російських військовослужбовців протягом тижня або місяця після того, як вони підписують контракти на військову службу.

Представник ще однієї української бригади, що працює на Покровському напрямку, повідомив, що російські сили активізують застосування безпілотних літальних апаратів та здійснюють атаки на відстані близько 20 кілометрів від фронтової лінії.

Нещодавно російські війська досягли нових позицій у напрямку Новопавлівки. Геолокаційні знімки, опубліковані 6 та 7 травня, демонструють, що сили РФ просунулися до східної межі Новосергіївки (північний схід від Новопавлівки) і до східної частини Троїцького (південний схід від Новопавлівки).

Російські війська здійснювали наступальні дії в районі Нововопавлівки, поблизу Новосергіївки, Преображенки, Новоолександріївки, Котлярівки, Надіївки, Срібного, Богданівки та Троїцького 6 і 7 травня.

Російський "воєнкор" розповідав, що Сили оборони України утримують позиції в західній частині Новоолександрівки.

Російські окупанти 7 травня продовжували наступальні дії на Курахівському напрямку, але просунутися не змогли. 6 і 7 травня війська РФ атакували в районах Андріївки, Багатиря, Олексіївки, Костянтинополя та Орадного. Російський блогер стверджував, що ЗСУ контратакували поблизу Багатиря.

Не так давно російські військові здійснили просування у бік Великої Новосілки. Геолокаційні знімки, оприлюднені 7 травня, демонструють, що війська РФ перемістилися на схід від Новополя, що розташований на південний захід від Великої Новосілки.

Російські окупанти атакували в районі Шевченка, біля Вільного Поля та Привільного, поблизу Новосілки, Новополя і Рівнополя 6 і 7 травня.

6 і 7 травня російські війська здійснювали наступальні дії на схід від Гуляйполя, в районі Високого, але не змогли досягти просування. 7 травня армія РФ також продовжувала наступати на заході Запорізької області, однак без значних досягнень.

Російські загарбники атакували біля Малої Токмачки, Новоданилівки, Степового, Малих Щербаків, Кам'янського, Щербаків і в напрямку Новоандріївки 6 і 7 травня.

7 травня міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що артилерійські обстріли з боку Росії пошкодили одну з двох ліній електропередач, які з'єднують захоплену окупантами Запорізьку АЕС із енергетичною системою України.

В Міненергетики підкреслили, що повне відключення Запорізької атомної електростанції від енергетичних мереж може призвести до чергового знеструмлення на об'єкті та підвищити ймовірність радіаційної аварії в його околицях.

За інформацією російського джерела ISW, українські сили завдали ударів з HIMARS по скупченню російських військових поблизу окупованого населеного пункту Мирний у Запорізькій області, що розташований на північ від Мелітополя. В результаті атаки було знищено 22 військовослужбовців, серед яких троє офіцерів.

Російські окупанти 7 травня провели обмежені наступальні дії на Херсонському напрямку, але успіху не мали.

Нагадаємо, у Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 7 травня інформували, що на фронті з початку доби відбулося 139 боїв.

Крім того, в командуванні збройних сил підкреслили, що найбільша кількість ворожих штурмових дій та нападів спостерігалася в районі Покровська, де російські загарбники продовжували зазнавати значних втрат.

Додамо, опівночі 8 травня у РФ оголосили про начебто початок дії так званого "триденного перемир'я", раніше оголошеного російським диктатором Володимиром Путіним.

Варто зазначити, що українська сторона офіційно не надавала згоди на черговий "режим тиші", ініційований Москвою, який сама ж Росія ігнорує, як це було під час "Великоднього перемир'я". Київ підкреслює, що Москва повинна погодитися на комплексне припинення вогню не менш ніж на 30 днів, як це пропонував Вашингтон.

Між тим влада України звертала увагу, що у контексті кремлівських "режимів тиші" готова реагувати на ситуацію дзеркально.

Читайте також