Новини міста Харків та Харківської області

Збройні сили України досягли успіхів поблизу Торецька, тоді як противник просунувся в Донбасі та Харківській області: дані від ISW.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW), який був опублікований 14 квітня.

Війська РФ намагалися просунутися в Курській області та відтіснити ЗСУ з позицій в регіоні 13 квітня, але успіху не мали.

13 квітня тривали бої на північному заході Бєлгородської області, де війська РФ не змогли просунутися. Російські джерела ISW стверджували, що бої тривали поблизу Демидівки та Поповки.

13 квітня російські війська знову активізували свої наступальні дії на півночі Сумської області, однак не змогли досягти жодних значних успіхів. У цей день ворог здійснив напади поблизу населених пунктів Журавка, Веселівка, Басівка та Локня.

Російські війська нещодавно здійснили просування у напрямку Харкова на півночі області. Геолокаційні знімки, опубліковані 13 квітня, демонструють, що підрозділи РФ трохи просунулися на північний схід від села Тихий.

13 квітня російські військові здійснили напад в околицях Вовчанська та Вовчанських Хуторів. За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, наші оборонні сили успішно знешкодили дві російські диверсійно-розвідувальні групи, які діяли поблизу міжнародного кордону в районі Рідного (раніше відомого як Перовське) та в районі Тихого.

12 квітня в ОСУВ "Хортиця" були оприлюднені відеоматеріали, що демонструють удари українських дронів по російському терміналу Starlink, розташованому в невідомій місцевості Харківської області.

13 квітня російські війська знову спробували наступати у напрямку Куп'янська, проте не змогли досягти жодних успіхів. Цього дня вони здійснили атаки на сході від Куп'янська, зокрема в районі Петропавлівки.

Командир українського батальйону безпілотників, що працював на Куп'янському напрямку, зазначив, що з 4 по 12 квітня сили ЗСУ успішно відбили п’ять атак російських військ, які використовували легку бронетехніку.

В ОСУВ "Хортиця" опублікували кадри відбиття суттєво посиленого ворожого механізованого штурму численністю у взвод на Куп'янському напрямку 11 квітня. В ISW вважають, що це міг бути механізований штурм росіян, про який раніше повідомлялося поблизу Нової Кругляківки та Лозової.

Українська військова частина, що працює на Куп'янському напрямку, 13 квітня повідомила про успішне відбиття чергової атаки російського посиленого взводу, у ході якої було задіяно 5 танків.

Російські "воєнкори" розповсюдили скаргу військовослужбовця РФ, нібито 272-го мотострілецького полку, який стверджував, що війська РФ не змогли просунутися далі ніж на 5 км від Котлярівки (на південний схід від Куп'янська) приблизно з травня 2024 року через українські безпілотники та артилерію.

Нещодавно російські військові здійснили просування в напрямку Борової. Геолокаційні знімки, опубліковані 9 квітня, демонструють, що війська РФ просунулися на захід від Макіївки, яка розташована на південний схід від Борової.

12 і 13 квітня російські військові завдали ударів у зонах Нової Кругляківки та Загризового, а також поблизу населених пунктів Надія, Твердохлібове, Новосергіївка, Ольгівка, Макіївка та Греківка.

Російські військові продовжують наступальні операції в Лиманському регіоні, але без успіху. 12 та 13 квітня підрозділи РФ здійснили атаки в зонах Глущенкового, Новомихайлівки, Зеленої Долини, Нового, а також у районах Зарічного та Торського.

Представник української бригади, що виконувала завдання в Лиманському секторі, зазначив, що противник активізував свої атаки в цьому регіоні і планує просування до Слов'янська.

Речник тієї ж української бригади, яка діє на Лиманському напрямку, заявив, що російська піхота намагається просунутися в ближньому тилу ЗСУ, щоб створити хаос, і що росіяни щодня проводять або піхотні, або механізовані штурми.

Представник іншої бригади ЗСУ, що активно працює в Лиманському секторі, зазначив, що російські війська використовують ненадійні транспортні засоби (від одного до трьох автомобілів) для того, щоб відволікти увагу українських військових та створити умови для просування піхоти.

Речник повідомив, що російські окупанти продовжують атакувати погано навченою піхотою, включно з особовим складом, який приєднався до військ РФ лише в лютому або березні 2025 року.

Російські військові здійснювали наступальні операції на північний схід від Сіверська, зокрема в зоні Григорівки та Білогорівки, 12 і 13 квітня, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.

Речник Луганського угруповання військ ЗСУ підполковник Дмитро Запорожець 12 квітня заявив, що росіяни посилили обстріли на Сіверському напрямку та ведуть у цьому районі в основному атаки на мотоциклах.

Російські війська нещодавно здійснили просування на південь від Часового Яру. Згідно з геолокаційними зображеннями, опублікованими 12 квітня, вони зуміли трохи розширити свої позиції на схід від Ступочок, що розташовані на південь від Часового Яру.

12 та 13 квітня російські війська здійснили напади в безпосередній близькості до Часового Яру, поблизу Андріївки та в напрямку Предтечиного.

13 квітня старший унтер-офіцер українського батальйону оголосив, що протягом останнього місяця російські війська дещо активізували свої піхотні атаки в Краматорському напрямку, зокрема в районі Часового Яру.

12 квітня Запорожець повідомив, що в останній час російські війська стали частіше застосовувати бронетехніку під час атак у Краматорському та Торецькому районах, а також наростили інтенсивність обстрілів у Краматорському секторі.

Російські загарбники 13 квітня продовжували наступальні дії на Торецькому напрямку, але не просунулися.

За оцінками ISW, Сили оборони України призупинили наступ росіян вздовж траси Т-05-16 у напрямку Неліпівки (на північний захід від Торецька) - такі висновки аналітики роблять на основі заяви пов'язаного з Кремлем відомого "воєнкора" 12 квітня, зокрема про те, що російські ДРГ тимчасово просунулися до цього району, намагаючись перервати українські наземні лінії зв'язку поблизу Нелипівки.

11 квітня заступник командира українського батальйону, що діє в районі Торецька, повідомив про успішне відбиття російського наступу на захід від цього населеного пункту. Ймовірно, він мав на увазі нещодавній штурм, що відбувався на північний схід від Нелипівки.

Раніше в ISW оцінювали, що російські загарбники, ймовірно, просунулися поблизу Неліпівки в рамках наступу, і що війьска РФ не підтримували стійкої присутності в цьому районі.

Російські війська здійснили атаки в районі Торецька, а також поблизу Диліївки та Дачного, в окрузі Озарянівки та Дружби, неподалік від Сухої Балки, Пантелеймонівки, Валентинівки, Олександрополя, Леонідівки і Щербинівки 12 і 13 квітня.

13 квітня Запорожець заявив, що російські загарбники посилили атаки на південний і північний райони Торецька, і зосереджують техніку в центрі Торецька, намагаючись відвернути увагу ЗСУ від центру міста та не дати Силам оборони України знищити техніку ворога.

13 квітня війська Російської Федерації продовжили свої наступальні операції в Покровському напрямку, але не змогли досягти жодних успіхів. Протягом 12 та 13 квітня російські агресори здійснили атаки в околицях Тарасівки, Калинового, Єлизаветівки, Водяного Другого, Лисівки, Новоукраїнки, Котлиного та Удачного.

13 квітня представник ОСУВ "Хортиця", майор Віктор Трегубов, повідомив про те, що російські війська активізували свої обстріли в напрямку Покровська та вносять зміни до старої бронетехніки, адаптуючи її для перевезення піхоти в цьому регіоні.

13 квітня російські війська продовжили свої наступальні операції в Новопавлівському напрямку, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.

12 і 13 квітня російські військові здійснили напад у районах Новосергіївки та Успенівки, а також на напрямку до Новоолександрівки, поблизу Котлярівки, Преображенки, Срібного, Троїцького та Богданівки.

Командир української роти, яка діяла на Новопавлівському напрямку, повідомив 13 квітня, що росіяни змінили тактику і більше не наступають великими групами з використанням танків і БМП у цьому районі. Він зазначив, що ворог натомість атакує групами з трьох-чотирьох осіб пішки, на мотоциклах чи баггі, і що ці групи тихіші, і їх важче виявити.

13 квітня російські війська продовжили свої наступальні дії в Курахівському напрямку, але не змогли досягти жодних успіхів. 12 та 13 квітня армія РФ завдала ударів у напрямку Олексіївки, а також у районах Андріївки, Костянтинополя й Багатира, а також в області Розлива. Російський блогер повідомив, що українські сили провели контратаку в районі Розлива.

13 квітня російські війська продовжували свої наступальні операції в районі Великої Новосілки, проте не змогли досягти жодних успіхів. Окупанти здійснили атаки поблизу Бурлацького та Веселого, а також в околицях Вільного Поля, Привільного, Шевченка та Новополя 12 і 13 квітня.

Російські окупанти 12 і 13 квітня проводили обмежені наступальні операції на північний захід від Роботиного поблизу Щербаків, Малих Щербаків і Степового 12 і 13 квітня, але не просунулися.

Війська РФ 12 і 13 квітня вели обмежені наступальні дії на Дніпровському (Херсонському) напрямку, але просунутися також не змогли.

Як передали у Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 13 квітня, від початку доби на фронті відбулося 117 бойових зіткнень.

Крім того, у військових колах повідомили, що найбільше ворожих штурмів та нападів зафіксовано на Покровському напрямку.

Читайте також