Новини міста Харків та Харківської області

Прихований наступ російських військ на шість регіонів: Жданов роз'яснив термінові коментарі Путіна.

Протягом останньої доби у Росії на найвищому рівні неодноразово піднімалося питання про створення так званої буферної зони на кордоні. Як зазначив президент Володимир Путін, мова йде про російські регіони, що межують з Сумською, Чернігівською та Харківською областями. Додатково, російські пропагандистські ЗМІ з посиланням на високопосадовців інформують, що до складу буферної зони можуть увійти також Одеська, Миколаївська та Дніпропетровська області.

Український військовий аналітик Олег Жданов у своєму коментарі для ТСН.ua підкреслює, що як Володимир Путін, так і інші російські чиновники вже втретє за останні три роки говорять про створення так званої санітарної зони. Він зазначає, що ці заяви насправді є нічим іншим, як черговою спробою наступу російських військ, просто висловленою іншими термінами.

Щодо Сумської області, то ситуація виглядає наступним чином: бойові дії набирають обертів. У цій області активно тривають серйозні військові зіткнення з обох сторін. Як ми намагаємося здійснити атаки, так і армія Російської Федерації не залишається осторонь, -- зазначає Олег Жданов.

Та пояснює: "Нарощування зусиль найближчими тижнями (з боку ворога -- Ред.) в Сумській області маловірогідне. Щоб провести наступальну операцію, треба перекинути туди як мінімум тисяч 50-70 особового складу".

На його думку, перекинути приховано таку кількість неможливо.

"Є накопичення особового складу в Белгородській області, але це, можливо, особовий склад, задача якого -- поповнювати втрати. Зайти в Сумську область на 15-20 км ворог не має можливостей. Якби була можливість, то армія РФ була б вже під Сумами", -- каже Жданов.

Експерт прокоментував ситуацію в Чернігівській області, що межує з Росією: "У Чернігівщині ми маємо певний контингент військ. Проте, я вважаю, що ймовірність ескалації зростає. Це може проявлятися через діяльність диверсійно-розвідувальних груп".

За словами Жданова, у Курській та Брянській областях функціонує Центр підготовки спеціальних підрозділів.

"Думаю, що для створення ілюзії активізації бойових дій, можуть задіяти ДРГ", -- прогнозує дії ворога аналітик.

У Харківській області, де з початку масштабного вторгнення тривають запеклі бої, експерт Жданов вважає, що кількість атак може зрости: "Російська армія здатна збільшити інтенсивність своїх нападів, але не на значному рівні. Наразі в Росії немає достатньо потужного угруповання, щоб здійснити наступ на Харків. На ділянці Липців, що розташована менш ніж за 10 км від кордону з Росією, відбуваються позиційні бої, перестрілки та діяльність диверсійно-розвідувальних груп. Однак Росія не демонструє більшої бойової активності".

За інформацією Жданова, на даний момент немає помітного ударного контингенту окупантів, здатного подолати українську оборону в районі Вовчанська.

Олег Жданов зазначає, що в деяких південних областях ситуація може загостритися ще більше.

"Я б звернув увагу на Херсонську область. Вважаю, що російські військові можуть спробувати переправитися через Дніпро, щоб закріпитися з піхотними підрозділами на правому березі річки. Загалом, я вважаю, що до 2026 року агресори планують захоплення Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, якщо їм вдасться дотягнути до цього часу. Не раніше. Це може призвести до ескалації на Дніпрі через діяльність диверсійно-розвідувальних груп, а також до повітряних атак на інфраструктуру та цивільні об'єкти", -- зазначає експерт.

З оглядом на ту ситуацію, про яку йдеться останнім часом стосовно Дніпропетровщини, Жданов каже, що не варто тішитись ілюзіями.

"Те, що Російська армія просувається в напрямку Дніпропетровської області, є очевидним фактом. Вони прагнуть досягти адміністративних меж Донецької області, яка безпосередньо сусідить із Дніпропетровщиною. Протягом останніх двох років ми активно працюємо над створенням оборонних позицій. Командування очікує, що на адміністративних кордонах можуть відбутися бойові дії. Фортифікаційні споруди, які ми зводимо, призначені для стримування противника", -- підкреслює він.

Оцінюючи обстановку в різних аспектах, Жданов зазначає, що заяви російського керівництва про наступ, який дійсно має місце на деяких напрямках, слід трактувати, зокрема, як виключно політичні.

"Російська Федерація та її партнери намагаються створити атмосферу страху, використовуючи старі методи пропаганди. Саме тому з'являються повідомлення про те, що "ми завтра розпочнемо наступ" або "завтра формуємо величезну армію". Наприклад, у Брянській області, згідно з даними нашої розвідки, розміщено близько 10-11 тисяч російських військових. Це фактично відповідає складу дивізії, яка має на меті захист державного кордону", -- роз'яснює фахівець.

В останні роки багато українців висловлюють занепокоєння щодо того, що за три роки війни Україна не змогла належно облаштувати лінії оборони, через що армія РФ продовжує просуватися. Олег Жданов, коментуючи питання фортифікації, зазначає: "За словами військових, з якими я спілкуюсь, ми не стоїмо на місці. Проводимо роботи з риття окопів і рвів, встановлюємо "зуби дракона". Колючий дріт став дуже популярним, адже він здатний уповільнити ворога, якщо той намагається пересуватись на мотоциклах. Його розтягують за допомогою роботизованих систем".

Та продовжує: "Щодо моря. Доволі велика акваторія моря замінована, є мінні поля, тому по морю просто так не "погасаєш".

Слід відзначити, що в інформаційному просторі, наприклад, минулого року, з'являлися заяви від деяких військових, які вказували на відсутність оборонних укріплень у певних напрямках.

За інформацією Жданова, ситуація залишиться приблизно на актуальному рівні до початку червня.

У червні можуть активізуватися дії на кількох фронтах. Найімовірніше, це стосуватиметься Донецької області. Протягом літа російські війська можуть спробувати захопити Слов'янсько-Краматорську агломерацію, щоб вийти на межу з Дніпропетровською областю.

Читайте також