Усі об'єкти, що переміщуються на сході України, стають ціллю для російських безпілотників, - повідомляє NYT.

У публікації підкреслюється, що безпілотники суттєво ускладнили конфлікт в Україні, зробивши його ще більш жорстоким.
Навіть на значній відстані від фронтової лінії все, що пересувається на сході України, стає об'єктом атаки. Під час свого літнього наступу Росія дедалі більше використовує безпілотники різних моделей, щоб зміцнити свій контроль над українською територією. Цю інформацію повідомляє The New York Times.
У умовах дронових атак українські військові намагаються зберегти свої лінії постачання в районах Костянтинівки, Покровська та Куп'янська. Особливу загрозу складають ситуації для цивільних осіб, які залишаються у своїх домівках, а також для гуманітарних організацій, що намагаються їх евакуювати. Деякі з російських дронів здатні вражати цілі на відстані до 24 миль (38 кілометрів - УНІАН), що суттєво ускладнює обстановку, йдеться в матеріалі.
Згідно з інформацією, наданою речником 28-ї окремої механізованої бригади Євгеном Алхімовим, переміщення до та з позицій є найбільшою загрозою для військовослужбовців його підрозділу. Він підкреслив, що з настанням ночі ситуація стає ще більш ризикованою, оскільки більшість російських безпілотників обладнані тепловізійними приладами.
Військові зазначають, що удари дронів у поєднанні з авіаційними бомбардуваннями завдають значної шкоди.
За їхніми твердженнями, коли з’являються дрони і є рослинність, захисникам стає набагато простіше знайти укриття для досягнення своїх позицій. Однак у випадку відсутності схованок, пересування стає вкрай ускладненим.
У виданні NYT зазначають, що в різних регіонах України протиповітряні системи успішно перехоплюють дрони Shahed, які Росія регулярно запускає в напрямку українських територій.
Однак, в районі лінії фронту розміщення дорогих західних систем протиповітряної оборони, наприклад Patriot, може призвести до їх знищення. Саме тому військовослужбовці, зокрема з 59-ї штурмової бригади, змушені використовувати менш потужну зброю радянського виробництва, таку як ЗУ-23 — важкий кулемет на буксирі, зазначають автори матеріалу.
Також аби ворог не виявив їхню зброю, українські бійці приховують її під маскувальними сітками та риють окопи.
Водночас у NYT наголосили:
Безпілотники перетворили війну на ще жорсткішу, суттєво підвищивши рівень жертв.
У статті було зазначено, що під час свого наступу російські війська з кожним днем все більше наближаються до міст на сході.
"Українські військовослужбовці та цивільні мешканці в районі, що поступово розширюється під загрозою безпілотників, тепер тримаються за останню надію: вижити", - йдеться в матеріалі.
Як писав УНІАН, 1 липня Сили оборони атакували нафтопереробний завод у Саратовській області РФ. Йдеться про АТ "Саратоворгсинтез", потужності якого використовують російські окупанти для забезпечення своїх підрозділів, що воюють проти України, паливно-мастильними матеріалами.
У Генеральному штабі підтвердили, що по території об'єкта було завдано удару, в результаті якого постраждали технологічні установки. Також на місці події спалахнула пожежа, і в даний час уточнюються наслідки ураження.
Водночас прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що армія РФ хоче дістатися до кордонів пʼяти областей України. За його словами, у росіян є "досить божевільні політичні цілі, такі як вихід на географічні кордони інших областей України". Йдеться про Запоріжжя, Дніпро, Харків, Суми та, ймовірно, Чернігів. Таким чином, за словами Шмигаля, РФ хоче збільшити свою переговорну перевагу та принести Україна пропозиції про капітуляцію, що абсолютно неприйнятно.