Більше 20% пляжів в Україні мають воду, яка не відповідає санітарним стандартам. Міністерство охорони здоров’я оновило перелік місць, де купання є безпечним, а де — небажаним.

З 112 зразків, які були піддані мікробіологічному аналізу, 23 (20,5%) виявили підвищений рівень лактозопозитивних кишкових паличок. Крім того, серед 92 зразків, перевірених на хімічні показники, у 32 (34,8%) зафіксовано невідповідність існуючим санітарним нормам.
Підтримайте LB.UA - ми працюємо для вас
Цю інформацію розповсюдило Міністерство охорони здоров'я України, посилаючись на результати лабораторного моніторингу, проведеного з 4 по 10 липня 2025 року.
Де купатися дозволено
Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я, на 11 липня у ряді областей вода відповідає затвердженим стандартам якості.
Київ — у Дніпровському районі доступні пляжі "Венеція", "Веселка", "Дитячий", "Золотий", "Молодіжний" на річці Дніпро, а також пляж "Тельбін". Проте офіційне відкриття пляжного сезону в Києві ще не відбулося. Волинська область — пляжі міст Луцька, Нововолинська, селища Любешева, загальнодоступні пляжі Шацької ОТГ на озері Світязь та в урочищі Гряда, а також пляжі Ковеля на річці Турія. Дніпропетровська область — пляжі "Парк культури та відпочинку Придніпровський", "Сагайдак", Монастирський острів у місті Дніпро, а також пляж у Зеленодольську. Офіційно пляжі в Дніпропетровщині також не відкриті. Івано-Франківська область — пляжі в Івано-Франківську та селищі Поляниця Яремчанської міської ради. Київська область — пляж у Переяславі. Офіційно пляжі в Київській області не працюють. Кіровоградська область — пляж "Гайворонський" у Гайвороні на річці Південний Буг, пляж у селищі Вільне на озері "Голубе", пляжі селища Новоархангельськ на річці Синюха, а також пляж "Світловодський" у Світловодську на Дніпрі. Львівська область — пляжі в містах Моршин та Перемишляни, пляж у Золочеві на озері Молодіжне, а також на річці Верещиця в селі Верещиця Яворівського району, селищах Коросне, Давидів, Підберізці, Брюховичі. Миколаївська область — пляжі міст Первомайськ і Нова Одеса на річці Південний Буг, проте купатися на водних об'єктах Миколаївщини заборонено згідно з розпорядженням ОВА. Одеська область — пляжі Одеси: "Ланжерон", "Відрада", "Лузанівка", "Дельфін", "Аркадія", 10, 13 та 16 станції Великого Фонтану; у Одеському районі — пляжі села Сичавка, "Загар" та "Лагуна" у Грибівці, пляжі в Затоці, Курортному та Великій Балабанівці, а також пляжі "Росєйка" і "Катранка" у Сергіївці; у Ізмаїльському районі — пляжі в Приморському та центральний пляж у Чорноморську. Станом на 10.07.2025 в Одесі на 7 міських пляжах працюють 27 орендних приватних пляжів, також відкрито 2 пляжі в області: один у Чорноморську та один у Приморському. У Білгород-Дністровському районі пляжі поки що не відкриті. Полтавська область — пляжі в Кобеляках, Біликах, Нових Санжарах на річці Ворскла, у Світлогірському на Кам'янському водосховищі, в Гадячі на річці Псел, у Миргороді на річці Хорол, а також пляжі в Кременчуці на Дніпрі та річці Сухий Кагамлик. Рівненська область — пляжі в Дубровиці на річці Горинь, а також у селах Обарів, селищах Гоща, Млинів. Тернопільська область — пляж у Тернополі та пляж у Хоросткові Чортківського району біля урочища Дубина. Хмельницька область — пляж вілли "Дві ріки" у Великій Слобідці, пляж у Ізяславі на річці Горинь, пляж у Славуті на річці Богушівка, а також пляжі в Красилові, Старокостянтинові, Шепетівці та Полонному на річці Хомора. Черкаська область — пляжі в Черкасах та Багачевому. Чернівецька область — пляжі у Великому Кучурові, а також у селищах Бояни та Магала. Чернігівська область — міський пляж "Золотий берег" у Чернігові. Де заборонено купатися.
Станом на 11 липня купання заборонено через неналежну якість води:
Київ:
Відповідно до мікробіологічних норм, пляжі "Передмістна слобідка" та "Центральний" на Дніпрі в Деснянському районі, а також пляжі "Троєщина" на річці Десенка і "Чорторий" у парку "Муромець", розташовані в Оболонському районі, зокрема "Острів Оболонь".
Згідно з хімічними показниками, у Дніпровському районі рекомендований пляж "Райдуга". Також позитивні результати зафіксовано на пляжах "Галерний" у Голосіївському районі, а також "Вербний" і "Пуща-Водиця", які розташовані на 5-7 лінії в Оболонському районі.
Вінницька область:
Згідно з мікробіологічними та хімічними характеристиками, пляжі "Хімік", "Гонти" та "Центральний" на річці Південний Буг у Вінниці.
Дніпропетровський регіон:
Згідно з хімічними параметрами, пляжі у містах Верхньодніпровськ та Павлоград, а також територія дитячого пляжу у Самарі та набережна Кам'янського виділяються як об'єкти дослідження.
- За мікробіологічними та хімічними характеристиками: пляжі в Жовтих Водах; - За мікробіологічними показниками: у Кривому Розі на річках Інгулець і Саксагань.
Житомирська область України
- за хімічними показниками: дитячий та дорослий пляж у Гідропарку в Житомирі на річці Тетерів;
Згідно з мікробіологічними та хімічними тестами, пляжі в міських зонах Звягеля на вулиці Богуна (річка Случ) та Коростеня (річка Уж) мають певні показники.
Київська область:
- за хімічними показниками: пляж дитячий "Чайка" у селищі Чайка Обухівського району;
Згідно з мікробіологічними характеристиками, пляж "Центральний" у Білій Церкві.
Львівщина:
- за хімічними параметрами: водойма Задорожнє, розташована в селі Вербіж Миколаївської об'єднаної територіальної громади.
Миколаївський регіон:
- за хімічними характеристиками: пляж у Південноукраїнську, пляж "Стрілка" на річці Інгул у Миколаєві, а також пляж "Чайка" на Дніпро-Бузькому лимані в Миколаєві.
Рівненська область:
- за хімічними характеристиками: пляж у Рівному, розташований на озері Басів Кут, а також пляжі в місті Здолбунів на річці Устя і в ставку Малопроточному.
Хмельницька область:
- за мікробіологічними показниками: пляж міста Нетішин;
- за мікробіологічними та хімічними критеріями: пляж міста Хмельницький.
Чернівецька область — це регіон, розташований на заході України.
- за мікробіологічними показниками: міський пляж у Чернівцях.
У Закарпатті, Одеській та Сумській областях немає офіційно зареєстрованих річкових пляжів. Дані про якість води в зонах для відпочинку біля водойм, призначених для рекреації та оздоровлення, можна знайти на веб-сайтах обласних організацій або в місцевих засобах масової інформації.
У 2025 році, з огляду на військову обстановку, місцеві органи влади в Донецькій, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях ухвалили рішення не запускати зони відпочинку в районах водних об'єктів.