Відновлення України: затверджено додаткові 4,5 мільярда гривень на 130 ініціатив з відновлення житлового фонду та медичних закладів -- Delo.ua

11 квітня на саміті Business Wisdom Summit ви матимете можливість дізнатися, як підприємства можуть пристосуватися до нових регуляторних вимог, ефективно реагувати на зміни та залучати інвестиції у сучасних умовах. Слухайте практичні приклади від провідних українських бізнесменів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
Мова йде про проекти, які впроваджуватимуться в громадах за чотирма основними напрямками:
Серед затверджених ініціатив у сфері енергетичної стійкості можна виділити реконструкцію централізованої системи теплопостачання в Запоріжжі, де планується впровадження газопоршневих когенераційних установок. Також запланована модернізація котельні в Миколаєві і оновлення системи електропостачання на чотирьох котельнях у Житомирі шляхом встановлення блочно-модульних когенераційних установок.
У рамках модернізації систем водопостачання та водовідведення серед обраних проєктів знаходяться: капітальний ремонт водонапірної вежі у селі Шевченкове на Сумщині, оновлення очисних споруд у Дергачах Харківської області, реконструкція водогону в Миколаєві, будівництво водопроводу в Підгородному на Дніпропетровщині, а також відновлення каналізаційного колектора в Херсонській області.
У сфері охорони здоров'я затверджено, зокрема, реконструкцію хірургічного корпусу лікарні в місті Конотоп, капітальний ремонт будівлі Криворізької міської лікарні №7 та ремонт лікарні у селищі Великоолександрівка. Для внутрішньо переміщених осіб реалізовуватимуться проєкти реконструкції будівель під гуртожитки у місті Дніпро, смт Софіївка та селі Томашівка Черкаської області.
У відомстві зазначили, що впровадження затверджених проектів стартує в найближчому майбутньому. Загальний термін їх реалізації складає 18 місяців, а об'єкти, що стосуються енергетичної стабільності місцевих громад, повинні бути завершені до початку опалювального сезону — жовтня 2025 року.
Програма відновлення України є частиною реформи публічних інвестицій, яка спрямована на відновлення критично важливої інфраструктури та покращення якості життя в громадах, що постраждали від війни та прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб.
У червні 2024 року Україна та Європейський інвестиційний банк підписали фінансову угоду, що передбачає отримання 100 мільйонів євро.
Ці фінансові ресурси будуть використані для відновлення соціальної інфраструктури, житлово-комунальних об'єктів та забезпечення муніципального житла в регіонах, які зазнали шкоди внаслідок військової агресії Росії, а також в областях, що прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Субвенція буде розподілятися громадам через державний бюджет для підтримки місцевих бюджетів.
В рамках третього етапу Програми відновлення України було подано 453 заявки на проєкти від 235 громад, загальна вартість яких становить 19,27 мільярда гривень. Уряд вже ухвалив рішення про виділення додаткових 100 мільйонів євро для розширення цієї ініціативи. Новий етап відбору заплановано на цей рік.
Нагадаємо, уряд затвердив рішення, які дозволяють залучити 350 мільйонів євро від Банку розвитку Ради Європи а також Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) для продовження реалізації "Програми відновлення України ІІІ" та проєкту "Відновлення водопостачання і водовідведення України".