Українські військові зробили поступ у Курській області: нові карти від ISW.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на свіжий звіт американського Інституту вивчення конфліктів (ISW).
Нещодавно українські сили оборони досягли значних успіхів у своєму основному плацдармі в Курській області. Геолокаційні зображення від 10 січня свідчать про те, що Збройні сили України зробили крок вперед на півночі Погребків, розташованих на північний захід від Суджі.
Російський військовий кореспондент заявив, що війська РФ змогли просунутися на 3,25 км у глибину села Руське Поріччя (північніше Суджі), проте аналітики ISW не змогли підтвердити цю інформацію.
Інший блогер зазначав, що поки що рано стверджувати, що війська Путіна зайняли Махнівку (розташовану на південний схід від Суджі), оскільки Збройні сили України частково відновили контроль над північними районами цього населеного пункту.
Російські джерела стверджували, що бої тривали біля Черкаського Поріччя, Руського Поріччя, Погребків та Махнівки.
Російські "воєнкори" повідомили, що Збройні сили України здійснили контратаку в районі Махнівки та поблизу Погребків.
Російські джерела повідомляють, що погодні умови в Курській області стають більш сприятливими для використання безпілотників. Проте, через бруд на землі, новий етап наступальних дій з боку Росії може стартувати лише після того, як грунт знову замерзне.
Американське видання Washington Post 11 січня оприлюднило інформацію про те, що український військовослужбовець, що знаходиться в Курській області, повідомив про одночасну атаку військ РФ з різних напрямків. Він зазначив, що російські сили змогли досягти певних успіхів на окремих ділянках, після того як ЗСУ активізували свої наступальні дії в цьому регіоні.
Військовослужбовець ЗСУ поділився з американськими медіа інформацією про те, що російські війська також перейшли міжнародний кордон з Україною в "декількох" не вказаних місцях, проте українські оборонці успішно відстояли ці території.
Російські загарбники 11 січня продовжували наступальні дії на Харківському напрямку, але не просунулися.
Війська РФ 10 і 11 січня вели наступальні операції в районі Вовчанська і Стариці.
Російські інформаційні джерела повідомляють, що Збройні сили України нібито безрезультатно намагалися провести контратаку в районах Стариці та Вовчанська.
Військовослужбовець української бригади, яка діяла на Харківському напрямку, 11 січня заявив, що окупанти незначно відійшли у районі Вовчанська, а ЗСУ тримають оборону на північ від річки Вовча.
Військовослужбовець Збройних Сил України поділився інформацією про те, що російські війська регулярно здійснюють напади невеликими групами, складаючись з 2-3 солдатів, за підтримки артилерії та дронів FPV.
11 січня російські війська знову здійснювали наступальні операції в районі Куп'янська, але не змогли досягти жодних успіхів.
10 та 11 січня збройні сили Російської Федерації проводили наступальні дії в зоні Голубівки, Синьківки, Петропавлівки, Кучерівки та Степової Новоселівки.
11 січня російські військові продовжували свої наступальні операції в районі Борового, проте не змогли досягти жодних значних успіхів.
Сили РФ проводили наступальні дії поблизу Лозової, Загризового, Піщаного та Зеленого Гаю, а також в околицях Першотравневого, Новоєгорівки, Макіївки, Твердохлібового і Греківки 10 і 11 січня.
11 січня російські окупанти продовжили наступальні дії на Лиманському напрямку, але і тут не просунулися.
10 та 11 січня російські війська проводили наступальні дії в околицях Тернів, Зарічного та Серебрянського лісу.
Війська РФ атакували поблизу Григорівки та Білогорівки (обидві на північний схід від Сіверська) 10 і 11 січня, але не просунулися.
11 січня український військовий аналітик Костянтин Машовець повідомив, що російські війська захопили Григорівку. Водночас, експерти Інституту вивчення війни (ISW) зазначили, що ця подія сталася більше ніж добу тому.
11 січня російські війська продовжували свої наступальні операції в околицях Часового Яру, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.
10 та 11 січня російські окупанти здійснювали наступальні дії в районі Часового Яру, поблизу Білої Гори, Ступочок та Предтечиного.
11 січня російський "воєнний кореспондент" повідомив, що війська Путіна контролюють приблизно 20% вогнетривкого заводу в серці Часового Яру. Однак їм важко просуватися вперед через добре укріплені оборонні позиції Збройних сил України.
Російський блогер повідомив, що російські військові, обходячи вогнетривкий завод, зайняли мікрорайон Північний (північна зона Часового Яру) та залізничну станцію з метою переривання наземних маршрутів України.
Ще один російський "воєнкор" 11 січня повідомив, що війська РФ продовжують наступальні дії в південній зоні Часового Яру, намагаючись обійти центральну частину населеного пункту з метою оточення.
11 січня російські військові продовжували свої наступальні операції в районі Торецька, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.
11 січня російські спецслужби заявили, що війська РФ провели зачистку в Торецьку, і що в населеному пункті залишаються лише окремі осередки українських сил.
10 січня російський блогер повідомив, що війська Путіна зробили поступ у південній зоні Петрівки. Однак аналітики ISW не виявили доказів на підтримку цього твердження.
10 і 11 січня російські війська продовжували свої наступальні операції в околицях Торецька, Диліївки та Щербинівки.
11 січня російські агресори продовжували свою наступальну активність на Покровському напрямку, проте не змогли досягти жодних значних успіхів.
У Міністерстві оборони Росії повідомили про захоплення села Шевченко, розташованого на південь від Покровська. Проте аналітики ISW вважають, що російські війська, ймовірно, контролювали це село вже з 15 грудня 2024 року.
Війська РФ наступали в районі Баранівки, Нової Полтавки, Тарасівки, Новоолександрівки, Миролюбівки, Єлизаветівки, Променя, Мирнограда, біля Лисівки, Нового Труду, Зеленого, Звірового, Удачного, Успенівки, Нововасилівки, Новоандріївки, Новоєлизаветівки, Ясенового та Котлиного 10 і 11 січня.
Речник бригади ЗСУ, яка діє на Покровському напрямку, 11 січня заявив, що окупанти активізували наступальні дії поблизу Мирнограда (на схід від Покровська), і нещодавно перекинули до них відформовані частини мотострілецького полку, мотострілецької бригади та підрозділу спецназу.
Речник української бригади, яка діє на Покровському напрямку, 10 січня розповів, що війська РФ атакують дрібними мобільними групами до 10 солдатів на всюдиходах (квадроциклах) і позашляховиках, а не з важкої бронетехніки через погані погодні умови та складний рельєф.
Речник бригади ЗСУ зазначив, що окупанти зазвичай ведуть штурм вдень і проводять розвідку вночі.
Офіцер-розвідник української бригади, яка діяла на Покровському напрямку, 10 січня заявив, що війська РФ завдають ударів по Покровську керованими плануючими бомбами та до кінця 2024 року знищили приблизно 90 % енергетичної інфраструктури Покровська та 70 % цивільних будівель.
11 січня російські війська знову активізували наступальні дії в Курахівському напрямку, проте їм не вдалося досягти жодних успіхів.
11 січня російські блогери повідомили про просування військ Путіна на захід від Слов'янки (на північний захід від Курахового) і на схід від Андріївки (на захід від Курахового). Проте, в Інституті вивчення війни не виявили жодних підтверджень цим заявам.
10 і 11 січня російські війська продовжили свої наступальні дії в районах Дачного, Зеленівки, Розлива, Янтарного та Костянтинополя.
Війська РФ 11 січня продовжували наступальні дії в районі Великої Новосілки, але не просунулися.
Російські "воєнкори" повідомляли про те, що підрозділи РФ взяли під контроль Нескучне та можуть створити тактичне оточення для українських військ у цій місцевості. Проте, деякі блогери вважають ці заяви поспішними.
Російські блогери повідомляли, що війська Путіна також зайняли висоти на заході від Нескучного та просувалися через буреломи і яри в бік Новосілки (західніше Великої Новосілки). Однак аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цим заявам.
Військові сили Російської Федерації продовжували здійснювати наземні наступи в районах Роздольного та Времівки 10 і 11 січня.
Представник української бригади зазначив, що російські війська здійснюють піхотний наступ у напрямку Великої Новосілки. Непогода ускладнює розгорнення бронетехніки та ефективність роботи ударно-розвідувальних безпілотників.
Командир батальйону Збройних Сил України зазначив, що російські війська почали значно частіше застосовувати волоконно-оптичні безпілотники в районі Великої Новосілки. Він також додав, що деякі з цих дронів мають радіус дії від 15 до 20 кілометрів, проте зазвичай не здатні перевозити значну вагу корисного навантаження.
11 січня Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що російські окупанти не здійснювали наступальні операції на західній частині Запорізької області.
Російський військовий кореспондент повідомив, що 10 січня Збройні сили України здійснили атаку на південну частину населеного пункту Кам'янське, який розташований на північний захід від Роботиного.
11 січня російські війська продовжили свої наступальні операції на Дніпровському напрямку, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.
У вечірньому звіті Генерального штабу Збройних сил України, опублікованому 11 січня, зазначалося, що від початку доби на фронтовій лінії сталося 157 бойових сутичок.
Крім того, військове керівництво повідомило, що Покровський напрямок залишається найбільш напруженим з огляду на частоту та силу ворожих наступів і атак.
Додамо, 11 січня речник ОСУВ "Хортиця" Віктор Трегубов двічі спростовував повідомлення в ЗМІ та в мережі про Курахове.
У першій ситуації йшлося про неправдиві відомості про те, що українські війська нібито опинилися під напівоточенням у Кураховому. У другій він відповів на інформацію аналітиків з Deep State, які стверджували, що окупанти захопили це місто. Трегубов зазначив, що українські захисники продовжують утримувати свої позиції в Кураховому.