Згідно з Bloomberg, Україна може стати для Трампа таким же випробуванням, як Афганістан для Байдена.

Якщо дати можливість Росії домінувати, Трамп може виглядати безсилим і опинитися під тиском звинувачень у тому, що не вживав достатніх заходів для стримування Путіна.
Для президента Дональда Трампа участь Сполучених Штатів у конфлікті в Україні може виявитися подібною до того, як війна в Афганістані вплинула на його попередника Джо Байдена. Як зазначає Bloomberg, на перший погляд це порівняння може видаватися штучним, оскільки США не відправляють свої війська в Україну, а лише надають їй підтримку.
"Однак для президента Дональда Трампа є схожість: врегулювання конфлікту - завдання не з легких, і що довше він затягується, то сильніше він ризикує опинитися в лещатах відповідальності - а можливо, і провини", - наголошується в статті.
Більш глибоке втягування в конфлікт викличе гнів прихильників руху "Зробимо Америку знову великою", пише Bloomberg.
"Але якщо дозволити Росії стабільно набирати обертів, при цьому не надаючи додаткової допомоги, Трамп може виглядати слабким і зіткнутися зі звинуваченнями в тому, що він зробив недостатньо, щоб зупинити Путіна", - ідеться в статті.
При цьому Трамп наполегливо прагне дистанціюватися від конфлікту, неодноразово заявляючи, що за його правління війна ніколи б не почалася, і даючи зрозуміти, що він не несе відповідальності за її результат.
Кілька місяців перед виборами Трампа в листопаді, аналітик Washington Post Марк Тіссен застеріг республіканську партію від ризиків, пов’язаних із затримкою додаткової підтримки Україні.
"Республіканцям настав момент істини: якщо ви не бажаєте опинитися під звинуваченнями у втраті Києва, як це сталося з Байденом через падіння Кабула, то варто надати військову підтримку Україні," - зазначив він.
У лютому поточного року президент Ради з міжнародних відносин Майкл Фроман зробив різку заяву, зазначивши, що укладення угоди в поспішному порядку стане "суттєвою помилкою", яка також зашкодить прагненню Трампа виглядати як миротворець.
"Якщо ви вважаєте, що таліби, які їдуть на американських "Хаммерах" через Кабул, виглядають не дуже вражаюче, спробуйте уявити собі росіян, що пересуваються колоною танків "Абрамс" по Харкову", - зазначив Фроман.
Проблема для Трампа полягає в тому, що деякі з його найзатятіших прихильників стверджують прямо протилежне - що більш глибоке втручання США обернеться для Трампа крахом, пише видання.
"Якщо президент Трамп надасть їм наступальну зброю, яка зможе вразити цілі в глибині Росії, я не розумію, як можна уникнути того, щоб це не перетворилось на війну Трампа," - висловив свою думку соратник Трампа Стів Беннон.
Колишній радник Трампа Джон Болтон раніше висловив думку, що президент США, здається, більше орієнтований на відсторонення від України, аніж на її підтримку у протистоянні російській агресії — як у дипломатичному, так і військовому аспектах.
Він підкреслив, що ультиматум Трампа в Москві "сприймається як дозвіл продовжувати невпинні атаки на Україну - принаймні до 49-го дня".
Він зазначив, що коли настане п'ятдесятий день ультиматуму, "Трамп може виявити можливості уникнути дій проти Росії, звільнивши себе від будь-яких зобов'язань".