У Третій штурмовій бригаді продемонстрували, як за допомогою безпілотників і гучномовців захоплюють противників у полон.

За свідченнями захоплених солдатів, ставлення до них у російських військах було катастрофічним.
Взяти в полон російських загарбників стає дедалі складніше, оскільки їхня пропаганда малює їм страшну картину умов утримання в українському полоні. Про це повідомив пресофіцер 3-ї окремої штурмової бригади Олександр Бородін під час інтерв'ю на "Суспільному".
"На штурм відправляють або мобілізованих, або колишніх в'язнів. Вони не усвідомлюють, що насправді йдуть на штурм. Їх вводять в оману, ніби вони займають певні позиції, тоді як на цих позиціях насправді перебуваємо ми. Система побудована таким чином, що вони майже нічого не розуміють і просто використовуються, як м'ясо. Однак командування цілком усвідомлює ситуацію і використовує їх відповідно до їхніх вмінь," – зауважив військовий.
За його словами, захоплені солдати окупаційних сил повідомляють про існування проблеми з постачанням продуктів у російській армії.
Слід усвідомлювати, що ситуація така, але це лише супутні виклики, які їхнє командування усвідомлює. Іншими словами, вони знають, що їхній піхотинець може протриматися всього кілька тижнів, і це для них прийнятно. Система резервів у них організована так, що вони мають чітке уявлення про свої щотижневі втрати, і в них вже є відповідна кількість особового складу в першому та другому ешелонах, - зауважив пресофіцер.
Бородін також пояснив, чому захоплення росіян у полон є складним завданням:
З метою дегуманізації українських військових, політтехнологи активно працюють з ними. Вони вірять, що можуть зазнати катувань. Ми намагаємось донести до них нашу інформацію різними методами. Один з таких методів — використання гучномовців на дронах. Цю практику ми впровадили ще під час звільнення Андріївки, і вона показала свою ефективність. Ми періодично застосовуємо цю технологію: коли ворог усвідомлює наявність дронів, вони отримують певні повідомлення через гучномовець, що забезпечує комунікацію з ними.
Він наголосив, що взяття окупантів у полон потрібно супроводжувати, адже російська артилерія обстрілює свої ж позиції, коли розуміє, що ЗСУ їх штурмують.
"Зазвичай, коли ми наближаємося до позицій, артилерія починає їх обстріл. Вивезти полонених живими є логістично непросто, тому дрон в цьому випадку стає корисним інструментом," - підкреслив Бородін.
Нещодавно військовослужбовці Третьої штурмової бригади в Харківській області в рамках операції "Дрон-полон" взяли в полон трьох ворогів. Один із захоплених розповів, що вирушив на фронт після заклику "допомогти своїм товаришам".
"Я опинився на передовій. Потім трохи випив, і мене відправили в атаку. Там ставлення було дуже грубе. Мій телефон забрали відразу ж, і я не зміг нічого сказати рідним. Вони не чули мене з 31 грудня," - поділився росіянин.
За його інформацією, з кількох загонів залишилися лише двоє загарбників:
"Людей не шкодують. Пускають на смерть. Я не знаю, як я вижив".
В одному з окопів молодий солдат натрапив на досвідченого військового, який уже понад вісім днів залишався без їжі та води, внаслідок чого змушений був вживати власну сечу. Молодший з них, побачивши це, назвав старшого "нелюдським". У відповідь старший військовий зробив для молодшого білий прапор, сподіваючись, що той вирішить здатися в полон і потім забере його з собою.
Старший окупант також поділився жахливими подробицями щодо ставлення російського командування до своїх військових.
"Відверто кажучи, нас охрестили 'м'ясом'. Ми піднімалися вгору, і нашому поверненню не було місця. Всі 200-ті. Ніхто не залишився. З 118 осіб вціліло лише двоє. Кількість загиблих вражає. Два поля – все в трупах. Ми добралися до окопів і впали на землю. Лежали там п'ять днів. Не було ні води, ні їжі," - розповів загарбник.
Коли молодший військовий потрапив у полон, за годину старший ворожий солдат почув звук дрона:
"Черкес, виходь. Твій друг у нас. Якщо хочеш залишитись в живих - йди за нами". І я пішов за пташкою".
У свою чергу, третій затриманий виконував функції розвідника, і його було найважче захопити. Як зазначили військові бригади, на проведення операції пішло приблизно п'ять годин.
Окупант стверджує, що отримав завдання досягти конкретного місця.
"Ми доставили боєприпаси, аптечки, сухі пайки та воду до місця висадки, на 'нуль'. Чули про 'пташок', але не уявляли, що їх буде стільки. В результаті, половина нашої групи вже стала 'двохсотими'. Просто 'Баба-яга' з'явилася і знищила всю команду. Ми вирушили на допомогу, але вдруге отримали вогонь від наших мінометників", - зазначив російський військовослужбовець.
Згодом загарбник втік разом із залишками своєї групи, після чого в окопи завітали українські безпілотники.
"Ми тільки заходимо, він нам каже "Хлопці, я свій". Саме такою щирою українською мовою. Мені здається, що він знає українську. У нього документи свіженькі, 4 місяці. Тобто це розвідник, який знає і російську, і українську мови", - пояснили українські воїни.
Інститут вивчення війни раніше інформував про те, що російські війська оволоділи Суджею в Курській області. Аналітики зазначають, що українські сили, ймовірно, розпочали відступ з цього населеного пункту, проте офіційних підтверджень цієї інформації наразі немає.
Також було зазначено, що під Торецьком українські військові знищили танкову колону з десантниками. Бійці повідомили, що незважаючи на всі спроби захистити техніку, їм вдалося знищити два ворожі танки, тоді як інші два, побачивши поразку, почали втікати, залишивши своїх піхотинців на самоті.