У нього немає сім'ї, тільки друзі: зворушлива оповідь про морського піхотинця, який повернувся з полону. Відеоматеріал.
Повернення з Росії в Україну 390 полонених наших громадян, яке відбулось 23 травня, - це лише перший етап великого обміну 1000 на 1000. Повертаються не тільки ті, чиї прізвища були на слуху. А згодом будуть повернені всі, обіцяє військово-політичне керівництво країни.
Ось приклад - зворушлива розповідь про морпіха, що повернувся з полону, яку висвітлили журналісти OBOZ.UA. Хоча у військового немає близьких родичів, він відчуває, що вся країна стала його родиною.
Полоненого шукали його військові побратими. І - побачили серед звільнених 23 травня. Українці, які зустрічали звільнених, влаштували морпіху відеоконференцію із побратимами.
Як повідомляв OBOZ.UA, Україна та РФ 23 травня провели найбільший від початку повномасштабного вторгнення обмін полоненими. Серед 390 українців, які сьогодні повернулись на Батьківщин, - 270 воїнів Сил оборони та 120 цивільних.Це вже 65-й обмін за час повномасштабного вторгнення Росії.
Серед звільнених є військовослужбовці Збройних Сил України, Військово-Морських Сил, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, а також представники Національної гвардії та Державної прикордонної служби України. Вони мужньо захищали нашу країну на фронтах Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської і Херсонської областей, а також брали участь у запеклих боях у Чернігівській, Сумській та Київській областях.
Росії було передано 270 військовослужбовців та 120 цивільних осіб. Зокрема, до РФ вирушили "індивіди, які давно прагнули цього, не бачать свого майбутнього в Україні та вважають себе росіянами", повідомили представники проєкту "Хочу жить".
Серед осіб, яких захопила Росія, є 70 людей, які були засуджені в Україні за колабораціонізм, державну зраду та терористичні дії.
Нагадаємо, що Україна і Росія досягли згоди щодо обміну військовополоненими в пропорції "1000 на 1000" та подальшого обговорення можливого припинення вогню, що стало результатом переговорів, що відбулись у Стамбулі 16 травня. Турецька сторона стверджує, що ця ініціатива виникла в час, коли ситуація зайшла в безвихідь, а російська делегація представила свої вимоги, які виявились неприйнятними для України.
Уже наступного дня в Службі безпеки України оголосили про початок підготовки до великого обміну. Зокрема, фахівці працювали над складанням списків полонених та визначенням їхніх місць перебування. Пізніше президент України скликав нараду, присвячену організації цього обміну.
21 травня Україна надала Росії список для обміну полоненими, в якому йдеться про формат "1000 на 1000". У відповідь на це, Кремль повідомив, що також підготував свій власний список.