Новини міста Харків та Харківської області

Метеорологи повідомляють про значне зниження температури: коли і в яких регіонах очікуються морозні погодні умови.

Метеорологи повідомляють, що з середи в Україні відбудеться зміна кліматичних умов. Теплі дні поступляться місцем значному похолоданню. Примхлива та вітряна погода, з періодичними опадами у вигляді дощу, снігу та туманів, охопить всю територію країни.

Якою буде погода у вівторок 19 листопада, та коли на цьому тижні вдарять морози - читайте в ексклюзиві TSN.UA.

Листопад вже в розпалі, і синоптики прогнозують, що найближчими днями погода в Україні погіршиться. З 21 листопада на більшій частині території очікується мокрий сніг і дощ, а також зниження температури. Але в день 19 листопада в Україні буде трохи менше опадів. Сніг може випасти в Волинській, Рівненській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Львівській та Хмельницькій областях, тоді як дощі пройдуть лише у Чернігівській. Невеликі заморозки вночі знову можливі на Закарпатті, Прикарпатті та у Харківській області, до -1 градуса. Вдень найтепліше очікується в Херсонській області та Криму, до +11 градусів. Найнижчі температури вдень прогнозують у Рівненській та Волинській областях, до +5. У Києві 19 листопада без опадів: вночі 0...+2, вдень температура коливатиметься в межах +5...+7 градусів.

У середу, 20 листопада, в Україні спостерігатиметься зменшення кількості снігу, натомість дощі стануть більш частими. Мокрий сніг можливий у таких областях, як Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та Волинська. Дощі очікуються в Чернівецькій, Тернопільській, Рівненській, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Черкаській, а також у Києві, Київській, Чернігівській та Сумській областях. Температура вночі та вдень підвищиться. Мінусова температура, до -1 градуса, прогнозується лише у Луганській та Харківській областях. На півдні вночі буде найтепліше — 4...6 градусів тепла. Вдень температура в Одеській області може піднятися до 13 градусів, тоді як найбільш холодно буде на Волині та у Львівській області — близько 4...6 градусів. У Києві вдень очікуються дощі, вночі температура підніметься до 3 градусів, а вдень досягне 10 градусів.

Згідно з прогнозом Наталки Птухи, з 21 по 23 листопада на більшості території країни спостерігатимуться мокрий сніг та дощ. 24 листопада опади охоплять східні та північно-східні області, а вдень на Закарпатті. 25 листопада невеликий мокрий сніг прогнозується в західних регіонах, тоді як решта території залишиться без опадів. Вона також зауважила, що вночі та вдень 21-22 листопада температура коливатиметься від +3 до -3 градусів, на заході - від -1 до -6 градусів. У південних і східних областях температура становитиме +1 - +7, а вдень 21 листопада досягне +7 - +12 градусів. З 23 по 25 листопада вночі температура знизиться до -4 - -10 градусів, а вдень коливатиметься від 0 до -5 градусів. На півдні та сході вночі очікується 0 - -6 градусів, вдень - від 0 до +6 градусів. Представниця Укргідрометцентру також підкреслила, що найближчим часом сильні морози в Україні не прогнозуються.

Синоптикиня Наталка Діденко, у свою чергу, застерегла українців щодо несприятливих погодних умов, які очікуються з четверга до суботи.

З 21 по 23 листопада в багатьох регіонах України прогнозуються несприятливі погодні умови: очікуються інтенсивні опади у вигляді дощу та мокрого снігу, а також можливі випадки налипання мокрого снігу і хуртовини. Крім того, варто бути готовими до сильного, місцями штормового вітру та значного зниження температури. Цей прогноз є попереднім і може вимагати уточнення, але рекомендуємо врахувати його у своїх планах. Не забувайте про це в період з 21 по 23 листопада!

Діденко також підкреслила, що незабаром варто очікувати перше істотне похолодання, яке змінить теплі температури на мороз, перетворюючи дощі на потужні снігопади.

"Погляньте на ці карти! Перша карта показує, як 21-го листопада за холодним атмосферним фронтом поширюється холодне повітря. Південь та схід ще трохи затримаються, але це тимчасово. Друга карта показує, як в зоні атмосферного фронту також 21-го листопада йтимуть дощі із снігом, буде сильний вітер, налипатиме мокрий сніг"

З метеорологічної перспективи, ця ситуація є досить типовою для даного сезону, однак умови для населення, транспорту та навантаження на електричні мережі можуть ускладнитися, зазначила синоптикиня. Вона також наголосила, що 19 листопада в Україні святкується День гідрометслужби. Вітаємо всіх, хто причетний до цього свята, і висловлюємо вдячність за їхню працю.

"Завтра, 19-го листопада, у День української гідрометслужби, буде без опадів, +4+7 градусів, на півдні +7+12, в Криму до +14 градусів. 20-го листопада опади розпочнуться лише на заході України, проте очікується стрибок тепла до +8+15 градусів. Виняток - захід та північний схід, 7+9 градусів. У Києві, у День української гідрометслужби, 19-го листопада, очікується погода без опадів, вдень до +7 градусів, а 20-го листопада аж до +11 градусів. Ускладнення погоди в столиці очікується з 21-го листопада - дощ з переходом у сніг, налипання мокрого снігу, штормовий вітер, похолодання"

Синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що на наступному тижні очікується примхлива і вітряна погода, з періодичними дощами, снігом та туманами. Він підкреслив, що листопад є перехідним місяцем між осінньою і зимовою порою, що часто призводить до значних коливань у погодних умовах у нашому регіоні. У цей час активізуються циклонічні процеси, атмосферні фронти, і загалом відзначається підвищена рухливість атмосфери в порівнянні з попередніми місяцями. За прогнозами Кібальчича, протягом найближчого тижня над північною та центральною Європою сформується ряд активних циклонів, які пройдуть через Україну з південного заходу на північний схід. Вони принесуть із собою помірні опади у вигляді дощу і снігу, а також сильні пориви вітру. Також очікуються значні зміни атмосферного тиску та температури повітря. Тому людям, які залежні від погодних умов, варто бути особливо уважними в цей період.

Хочу нагадати, що, незважаючи на те, що листопад вже повноцінно розпочався, середня температура цього місяця перевищує показники минулого року на 1 градус. Про це повідомила синоптикиня Віра Балабух. Вона також зазначила, що в другій половині листопада варто очікувати збільшення кількості опадів, особливо в західних областях, які традиційно є найвологішими в Україні. У Карпатах ці опади можуть перетворитися на мокрий сніг, часом супроводжуючись дощем, особливо в гірських районах. Загалом, середня добова температура в листопаді буде варіюватися в залежності від регіону на 4-5 градусів.

Примітно, що за словами Віри Балабух очікується, що в Україні зима 2024/2025 також може бути теплішою, ніж зазвичай, а середня за сезон температура повітря - на 1-2 градуси вищою за норму. Синоптики зазначають, що цієї зими середня температура повітря взимку триматиметься на рівні 1-2 градуси вище норми, буде коливатися в межах від +5 до -5 градусів. Загалом, як наголошує метеорологиня Віра Балабух, підвищення зимових температур є тенденцією останніх десятиліть. Вже стає нормальним, що температурні показники січня наближаються до типових температурних показників листопада. Водночас, зауважила вона, метеорологи в усьому світі говорять про ризик для цієї зими через маловивчене явище - різке стратосферне потепління. Так, від цього та низки інших факторів залежатиме те, чи прориватиметься до України арктичне повітря. Про те, що зима в Україні не буде занадто суворою, розповідала і речниця Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха. Експертка зазначила, що про точний прогноз говорити поки що зарано. Водночас можна зробити припущення, зважаючи на тенденції останніх років. Однак, Птуха зауважила, що синоптики не виключають також можливостей: затоку в Україну холоду та арктичного повітря. Чи не найважливішим правилом для збереження тепла є правильно підібраний одяг. Важливо дотримуватися принципу багатошаровості, тобто одягати одразу кілька речей одну поверх одної. Вони можуть бути набагато тоншими за теплий светр, але прошарки повітря допоможуть зберегти температуру довше. Звичайно, єдиного та універсального правила немає, однак є кілька дієвих порад, які точно допоможуть зігрітися.

Нагадаємо, що минулого тижня Україну засипало снігом! Білою ковдрою вкрило низку західних областей. Місцеві мешканці ділилися засніженими краєвидами у соціальних мережах. А ще фахівці ДСНС опублікували відео з краєвидами гори Піп Іван Чорногірський, та урочища Заросляк, де розташовані рятувальні пости.

Читайте також