Сили оборони України досягли прогресу в Курській області та поблизу Торецька, згідно з даними карт Інституту вивчення війни (ISW).

Українські сили оборони нещодавно здійснили просування в Курській області. Як свідчать опубліковані 26 квітня відеозаписи з геолокацією, Збройні Сили України перемістилися на південний захід від Кучерова, що розташоване на південь від Суджі.
Російські джерела ISW повідомляють, що, за їхніми даними, війська РФ нібито продовжують операції з очищення території в Курській області.
30 квітня російський блогер заявив, що ЗСУ на північному заході Бєлгородської області начебто безуспішно атакували Демидівку.
Повідомляється, що Сили оборони України у ніч проти 30 квітня завдали удару по російському оборонно-промисловому підприємству у Володимирській області.
Як повідомили 30 квітня видання "РБК-Україна" та "Суспільне", джерела в українських спецслужбах заявили, що СБУ здійснила успішний дроновий удар по Муромському приладобудівному заводу у Володимирській області.
Цей виробничий комплекс займається створенням запальних систем для боєприпасів, а також компонентів і продукції, призначених для військово-морського флоту та авіації Росії.
Згідно з інформацією, що надходить з українських медіа, внаслідок атаки безпілотника постраждали дві будівлі підприємства, а також спалахнула пожежа. Російське опозиційне видання Astra зазначає, що мешканці району повідомили про вогненні інциденти на заводі після удару БПЛА.
Російське інформаційне агентство ISW повідомляє, що українські військові здійснили запуск восьми безпілотників у напрямку заводу, з яких чотири приземлилися на території підприємства, а два з них вразили склади з вибуховими речовинами.
Згідно з інформацією ISW, експерти повідомляють, що внаслідок атаки були пошкоджені склади та адміністративна споруда.
Губернатор Володимирської області Олександр Авдєєв 30 квітня повідомив, що російська система радіоелектронної боротьби (РЕБ) нібито знешкодила кілька безпілотників, однак один з них, що впав, спричинив загоряння на складі в Муромі та завдав незначних ушкоджень іншій споруді. Міністерство оборони РФ повідомило, що вночі вдалося збити три дрони над Володимирською областю.
30 квітня російські окупанти продовжували наступальні операції на півночі Сумської області, але не просунулися. Війська РФ атакували в районі Біловодів і Журавки, а також в районі Басівки і Локні. Російський блогер стверджував, що ЗСУ контратакували в Басівці.
30 квітня російські окупанти продовжували обмежені наземні атаки на Харківському напрямку, але успіху не мали. 30 квітня війська РФ наступали в районі Вовчанська.
30 квітня російські війська не змогли досягти успіху в наступі на Куп'янському напрямку, незважаючи на продовження атак. 29 та 30 квітня армія РФ здійснила удари в районі міжнародного кордону поруч із Кам'янкою, Петропавлівкою, Степовою Новоселівкою та Новоосиновим.
Українська військова одиниця, що діяла в напрямку Куп'янська, 29 квітня оприлюднила відеоматеріали, на яких зафіксовано, як російські агресори здійснюють механізований наступ, що відповідає силі посиленої роти. Згідно з інформацією від українських військових, їм вдалося знищити 4 бойові машини піхоти (БМП), 1 багі, 1 цивільний автомобіль і 1 мотоцикл.
30 квітня російські окупанти продовжували наступ на напрямку Борової, але успіху не мали. Війська РФ атакували в районі Загризового, Нової Кругляківки, біля Надії, в районі Новосергіївки, Твердохлібового і Греківки 29 і 30 квітня.
Нещодавно російські війська зробили кроки вперед на Лиманському напрямку. Відео з геолокацією, опубліковане 30 квітня, демонструє, як солдати з Росії піднімають триколор у західній та центральній частинах населеного пункту Нове, що розташоване на північний схід від Лимана. Це може свідчити про те, що російські загарбники встановили контроль над цим населеним пунктом.
30 квітня в Міноборони РФ заявили про захоплення н.п. Нове.
Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 30 квітня, показують, що війська РФ просунулися в східній частині Липового (на захід від Нового) і на схід від Катеринівки (на північний схід від Нового).
29 та 30 квітня російські війська здійснили атаки в околицях Нового і Липового, просуваючись у бік Рідкодуба і Зеленої Долини, а також у зонах Новомихайлівки, Мирного і Колодязів, орієнтуючись на Новий Світ.
30 квітня російські загарбники продовжували наступати на Сіверському напрямку, але не просунулися. 29 і 30 квітня війська РФ атакували в районі Білогорівки та Верхньокам'янського.
30 квітня російські війська продовжували свої наступальні операції в районі Часового Яру, але не досягли жодних успіхів. 29 та 30 числа вони здійснювали атаки поблизу Часового Яру, а також в зонах Майського, Предтечиного, Білої Гори та Курдюмівки.
30 квітня представник української бригади, що діє в районі Часового Яру, повідомив, що російські війська посилюють свої резерви і час від часу залучають важку техніку для висадки піхоти. Проте, вони часто здійснюють атаки пішки, іноді з відстані до 10 км, через удари безпілотників Збройних сил України по їх техніці.
Представник також повідомив, що російські загарбники проводять атаки, використовуючи як малі підрозділи піхоти, так і великі маси броньованої техніки.
Командир українського полку, що брав участь у бойових діях на Ярівському напрямку, зазначив, що весняна листяна рослинність сприяє більшій мобільності російської піхоти.
Наші сили оборони України нещодавно здійснили прогрес у напрямку Торецька. Геолокаційні зображення, опубліковані 29 квітня, демонструють, що Збройні сили України просунулися на південний схід від Дачного, що розташоване на північний схід від Торецька.
Водночас спостерігається і активність російських окупантів на Торецькому напрямку. Геолокаційні знімки, опубліковані 29 квітня, свідчать про те, що війська РФ зробили невеликий прорив у напрямку вулиці Одеської на північному заході від Торецька.
29 та 30 квітня російські війська здійснили наступальні дії поблизу Торецька, в районах Дачного, Кримського, Диліївки, Дружби, Старої Миколаївки, Єлизаветівки, Калинового та Тарасівки.
Українська бригада, яка діяла на Торецькому напрямку, повідомила, що російські загарбники намагалися здійснити механізований штурм Торецька з використанням бронетехніки та мотоциклів з різних флангів, але ЗСУ відбили атаку артилерією та ударами з безпілотників.
Представник Луганського угруповання військ Збройних сил України, підполковник Дмитро Запорожець, 30 квітня повідомив, що в період з 22 по 29 квітня російські сили проводили атаки з використанням бронетехніки та мотоциклів в напрямку Диліївки протягом двох днів.
Запорожець підкреслив, що спочатку ворог використав бронетехніку, а згодом з'явилася хвиля мотоциклістів, які намагалися слідувати за бронемашинами.
Представник української бригади, що оперує на Торецькому напрямі, зазначив, що противник здійснює механізовані та мотоциклетні атаки, проте в основному застосовує піхотні штурми невеликими групами по двоє-троє бійців.
Представник зазначив, що російські байкери постійно пересуваються по шосе Т-0616 між Горлівкою та Торецьком.
30 квітня російські війська продовжували свій наступ у напрямку Покровська, проте не змогли досягти жодних успіхів. 29 та 30 квітня сили РФ здійснили атаки в районах Лисівки, Шевченка та Котлиного.
30 квітня російські війська знову намагалися просунутися на Новопавлівському напрямку, проте їх зусилля виявилися безрезультатними. Армія РФ здійснила атаки в околицях Новоолександрівки та Успенівки, намагаючись просунутися до Новосергіївки, а також в районі Надіївки, Котлярівки, Троїцького та Богданівки 29 і 30 квітня.
30 квітня російські війська продовжували наступ в напрямку Курахового, проте не змогли досягти жодних успіхів. 29 і 30 квітня військові РФ завдали ударів у зонах Костянтинополя, Багатиря та Андріївки, а також в околицях Одрадного. Один з російських блогерів заявив, що Збройні Сили України провели контратаку поблизу Одрадного та Багатира.
30 квітня російські війська здійснювали наступ у районі Великої Новосілки, проте не досягли жодних успіхів. 29 і 30 квітня окупанти знову атакували позиції біля Вільного Поля, Бурлацького та Привільного, а також неподалік Рівнополя. Російський військовий кореспондент повідомив, що Збройні Сили України здійснили контратаку в районі Вільного Поля.
30 квітня російські війська продовжували наступальні операції на заході Запорізької області, хоча інформації про підтвердження наступу не було. У цей день війська РФ здійснили атаки в районах Степового, Лобкового та Кам'янського.
30 квітня український підрозділ безпілотних літальних апаратів повідомив, що Збройні сили України нанесли удар по російському зенітному ракетному комплексу "Бук-М2", розташованому в тилу противника в Запорізькому регіоні.
30 квітня російські військові активізували наступальні дії в напрямку Херсона, проте не змогли досягти жодних суттєвих успіхів.
29 квітня полковник Владислав Волошин, що представляє Збройні сили України, озвучив інформацію про те, що противник не зупиняється у своїх розвідувально-пошукових діях у районі Дніпра та здійснює висадку на островах, розташованих у цій річці.
Волошин зазначив, що після українських ударів по катерах на острові зазвичай залишаються один-два російські військовослужбовці. Він також заявив, що росіяни не можуть евакуювати військових з островів і повинні використовувати безпілотники, щоб доставити їм постачання.
30 квітня російське інсайдерське джерело ISW повідомило, що 25 квітня три українських безпілотника завдали шкоди російській радіолокаційній станції системи С-400, яка розташована поблизу окупованих Саків у Криму.
Нагадаємо, що у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних Сил України 30 квітня було зазначено, що з початку доби на фронті сталося 177 бойових конфліктів.
У військовому командуванні також розповіли, що російські загарбники продовжують активно штурмувати на Покровському напрямку.
В коментарі для РБК-Україна військовий аналітик Олександр Мусієнко висловив свою думку щодо літнього наступу Російської Федерації, визначив ключовий напрямок та оцінив можливі загрози для Павлограда і Дніпра.