Новини міста Харків та Харківської області

За даними ISW, Росія прагне розширити свої територіальні амбіції не тільки за рахунок України, але й за рахунок країн НАТО.

Уряд Росії під керівництвом Володимира Путіна та Сергія Лаврова продовжує нарощувати тиск в інформаційній війні, вимагаючи від України не лише віддати окуповані території, а й поступитися регіонами, що залишаються під контролем столиці.

Цю інформацію надали експерти Інституту вивчення конфліктів (ISW).

У свіжому інтерв'ю Сергій Лавров підкреслив, що Росія і США не знайшли спільної мови стосовно "основних аспектів" угоди про припинення військових дій. Він зазначив, що вимога президента Путіна передати під контроль Росії всю територію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, включаючи ті частини, які наразі контролює Київ, залишається в силі. Лавров також використовує терміни "Донбас" і "Новоросія" для опису цих регіонів, заявляючи, що Україна "не представляє" інтереси їхніх жителів.

Лавров заявив, що Україна "не представляє" Одесу, яку, на його думку, "побудувала Росія". Раніше Путін заявляв, що "Новоросія" є невід'ємною частиною Росії. Водночас Пєсков у своїй заяві включив до "Новоросії" Харківську, Дніпропетровську, Миколаївську та Одеську області. У 2023 році Путін називав Одесу, Крим і весь Чорноморський регіон непов'язаними з Україною.

Як зазначили в ISW, нові заяви Лаврова свідчать про те, що Росія насправді планує захопити ще більше українських територій. Це відбувається на тлі триваючих переговорів із США, які, на словах, мають на меті зупинити війну.

Водночас Сергій Лавров висловив намір Росії розширити свої територіальні претензії в Східній Європі, Південному Кавказі та Центральній Азії, включаючи держави-члени НАТО. Російський міністр закордонних справ зауважив, що "це небезпечно", коли "фашисти" намагаються захопити території, які, на його думку, ніколи не належали іншим, окрім Російської імперії та СРСР. Він також додав, що в цих регіонах відбуваються "жахливі події".

Заява Лаврова свідчить про те, що Росія продовжує сприймати незалежні держави, які колись були частиною Російської імперії або Радянського Союзу, як елементи своєї сучасної території. Це особливо стосується таких країн, як Молдова, країни Балтії (Естонія, Латвія, Литва), а також частини Польщі та Фінляндії, які вже є членами НАТО. Згідно з інформацією ISW, подібні висловлювання, а також нещодавні загрози на адресу Фінляндії з боку Миколи Патрушева, свідчать про небезпечні наміри Кремля використовувати наративи, схожі на ті, що виправдовували агресію проти України.

Читайте також