Росія активізує тиск у чотирьох секторах: детальний аналіз ситуації з фронту від ISW (карти)
Аналітики Інституту дослідження конфліктів (ISW) вивчили ключові зміни на фронті за останні дні.
Сили оборони просунулися на північний схід від Вугледара. Натомість фіксується просування російських окупантів під Куп'янськом, Торецьком, Покровськом і Великою Новосілкою.
Цю інформацію містить свіжий звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Російські війська продовжували свої наступальні дії поблизу Глибокого (на північ від Харкова), Вовчанська (на північний схід від Харкова) та Тихого (на схід від Вовчанська) протягом 27, 28 і 29 листопада, однак жодних підтверджених успіхів не було досягнуто. 28 і 29 листопада російські військові кореспонденти стверджували, що окупанти змогли досягти невеликого прогресу у Вовчанську під час бойових дій у цьому місті; повідомлялося про активні бої поблизу Липців (на північ від Харкова); а також про те, що російські підрозділи, які діють уздовж лінії Козача Лопань-Слатине (на північ від Харкова), активізували свою діяльність за останні два тижні, починаючи з середини листопада 2024 року.
ISW не фіксує жодних доказів російських досягнень у зазначених регіонах.
Проте ISW інформує про зростання кількості російських транскордонних атак в сторону Козачої Лопані за останні сім днів. Українські військові джерела 28 листопада зазначили, що українські безпілотники успішно відбили наступ російського підрозділу механізованого штурму, до складу якого входили три БМП та один танк, на харківському напрямку, хоча точна дата цього інциденту не була вказана.
Представник української бригади та командир взводу безпілотників, які працювали на харківському фронті, 29 листопада повідомили, що українські сили активно застосовують дрони для моніторингу повітряної обстановки на північних територіях Харківської області, відтісняючи російські війська від Харкова до кордону з Росією.
Невелика кількість російських військових нещодавно здійснила переправу на західний (правий) берег річки Оскіл у Куп'янському районі через активні бої, що відбувалися на північ від Куп'янська 28 та 29 листопада. Український військовий експерт Костянтин Машовець 29 листопада повідомив, що російські сили також перетнули річку Оскіл поблизу підвісного мосту на південь від Новомлинська (північний схід від Дворічної). Він відзначив, що чисельність російських військ на західному березі не перевищує роти, проте підкреслив, що російське командування, ймовірно, має намір розширити свої позиції на цьому фронті.
Російські війська нещодавно просунулися на захід від Сватового та на північний захід від Кремінної під час продовження наступальних операцій на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна 28 і 29 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 листопада, показують, що російські війська просунулися до бурелому на захід від Вишневого (на захід від Сватового ) та на східній околиці Терни (пн.-сх Кремінна).
Ні українські, ні російські інформаційні джерела не зафіксували випадків наземних атак на Сіверському напрямку 28 та 29 листопада.
Український Генштаб повідомляв, що 27, 28 і 29 листопада російські війська продовжували штурмові операції поблизу Часового Яру та на південь від Часового Яру поблизу Ступочок і Білої Гори, але російські війська не робили жодного підтвердженого наступу. 26 листопада українські джерела опублікували відеозйомку з геолокацією, яка показує невдалий механізований штурм російських взводів українських позицій на північ від Часового Яру приблизно 24 листопада.
27 та 28 листопада російські пропагандисти заявили, що українські війська здійснили контратаку на заході від Кліщіївки, розташованої на південний схід від Часового Яру. Водночас вони стверджували, що російські підрозділи просунулися вперед і закріпили свої позиції поблизу вогнетривкого заводу в центрі Часового Яру, а також вели бої поблизу висоток і стадіону "Авангард". Додатково повідомлялося про їхній наступ у лісистій місцевості на північний захід від Курдюмівки. Проте Інститут вивчення війни (ISW) не виявив жодного візуального підтвердження наведених звинувачень.
Російські збройні сили нещодавно зробили крок вперед у південній частині Торецька, продовжуючи свої наступальні дії в цьому напрямку 27, 28 та 29 листопада.
Прес-секретар українського Луганського угруповання військ, майор Анастасія Бобовнікова, 28 листопада зазначила, що ситуація в Торецьку залишається вкрай складною через авіаційні та артилерійські удари з боку Росії, а також через активні бойові дії в містах. Вона додала, що 27 листопада російські війська зменшили кількість авіаударів по українських позиціях у Торецьку через несприятливі погодні умови. Проте, вони продовжують використовувати безпілотники та здійснюють наземні атаки, залучаючи військовослужбовців, які мають обмежену підготовку та оснащення.
28 та 29 листопада український Генеральний штаб інформував про те, що російські військові не припиняють атаки в околицях Торецька, а також на північний схід від нього, зокрема в районах Диліївки та Дружби.
Останнім часом російські збройні сили здійснили просування на південь від Покровська в рамках триваючих наступальних дій у Покровському регіоні 28 і 29 листопада. Геолокаційні матеріали, опубліковані 28 листопада, демонструють, що російські війська досягли центру села Жовте, розташованого на південь від Покровська. У свою чергу, кадри, представлені 29 листопада, свідчать про подальше просування росіян у лісистих районах на північний схід від Жовтого.
Російське просування до центру Жовтого також свідчить про те, що російські війська, ймовірно, нещодавно захопили Пустинку (на південний схід від Жовтого), оскільки російським військам довелося просуватися через Пустинку, щоб досягти Жовтого. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 28 листопада, показують, що російські війська просувалися на південь від Лисівки (на північний схід від Жовтого та на південний схід від Покровська). Покровський міський голова Сергій Добряк зазначив, що російські війська знаходяться приблизно за шість кілометрів від околиць Покровська в районі Жовтого на південь від Покровська.
Повідомляється, що російські війська нещодавно просунулися поблизу Курахового, але ISW не знайшло підтвердження будь-яких заявлених російських досягнень.
Не так давно українські сили відновили контроль над позиціями на північний схід від Вугледару, продовжуючи наступальні дії в цьому районі 28 і 29 листопада. Геолокаційні матеріали, оприлюднені 28 листопада, демонструють, що українські військові здійснили незначний прорив на північно-західних окраїнах Єлизаветівки, що розташована на північний схід від Вугледара.
Не так давно російські війська взяли під контроль Роздольне, розташоване на північний схід від Великої Новосілки в Донецькій області, в рамках своїх наступальних дій на кордоні Донецької та Запорізької областей 28 і 29 листопада. Геолокаційні знімки, опубліковані 29 листопада, свідчать про те, що підрозділи 37-ї мотострілецької бригади (36-ї ОМСБр ЗС РФ) і 40-ї морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) нещодавно підняли свій прапор над центром Роздольного, утвердившись у цьому населеному пункті.
Російські військові сили продовжували атаки на північний схід від Великої Новосілки, в районі Роздольного, а також на північно-східних та східних окраїнах Великої Новосілки. Крім того, бої мали місце на південному заході від Великої Новосілки, в околицях Рівнополя, Новодарівки та Новополя 27, 28 і 29 листопада.
27, 28 та 29 листопада російські війська активізували свої наступальні операції в західному регіоні Запорізької області, проте відомостей про досягнуті успіхи в атаках не зафіксовано.
29 листопада Південне оперативне командування Збройних Сил України оголосило, що російські військові формування здійснюють підготовку до атак в напрямках Гуляйполя (схід Запорізької області) та Оріхова (захід Запорізької області).