Огляд подій "Війна в Україні: тижневий репортаж" за період з 11 по 17 листопада.
Оборонно-промисловий комплекс України має потенціал виробляти продукцію на суму до 30 мільярдів доларів щорічно. Президент Трамп планує призначити на пост глави Пентагону Піта Хеґсета, який є телеведучим на Fox News та колишнім офіцером Національної гвардії.
Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю Українському Радіо сказав:
Українські підприємства оборонно-промислового комплексу здатні щорічно випускати продукцію на суму 30 мільярдів доларів США. Наразі в Україні успішно запущено серійне виробництво всіх видів мінометних та артилерійських боєприпасів, включаючи 155-мм снаряди.
12.11 Сили оборони знешкодили рекордну кількість російських окупантів - 1 950 та бойових броньованих машин ворога - 81.
11 листопада російські війська завдали шкоди греблі Курахівського водосховища. На 13 листопада з резервуару витекло близько 20 мільйонів кубометрів води, однак жителі сіл не зазнали підтоплень і немає загрози для їхнього житла.
КОМЕНТАР: Михайло Жирохов, військовий аналітик: "Дивно, але це може стати перевагою, оскільки наші сили отримають ще один водний бар'єр, який допоможе стримувати агресора. Річка Вовча має значну течію і ширину близько 100 метрів. Зараз вона буде наповнена водою, що спростить оборонні дії".
Новообраний президент США Дональд Трамп збирається призначити:
КОМЕНТАР: Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента": "Я б не поспішав робити висновки щодо кадрових рішень Трампа. Рішення дуже еклектичні і неоднозначні. Вони є наслідком виборчої кампанії. Це і подяка конкретним людям за підтримку під час виборів, і відбір посадовців за принципом лояльності особисто Трампу. А як буде далі, покаже практика".
Україна отримала грант у розмірі 1,35 мільярда доларів від Сполучених Штатів. Ця сума буде використана для підтримки важливих гуманітарних та соціальних ініціатив. 14 листопада Європейська комісія підтвердила виділення Україні 4,1 мільярда євро в рамках програми Ukraine Facility.
11.11/ Кисельов: У Херсоні ворог намагається пересуватися у сірій зоні, але ми знешкоджуємо його одразу
11.11 / Командири тріумфу: Сімутін: Піхотинець виграє битву, але саме логісти забезпечують перемогу у війні.
12.11/ Шортс_Гетьман: Українська розвідка відзначає скупчення військових сил і техніки в напрямку Запоріжжя.
12.11/ Непереможна нація: Вадим Кодачигов розповідає про застосування дронів у війні, важливість експорту озброєнь та наші передові безпілотники.
14.11/ Шортс_Пехньо: Після вибуху Курахівської дамби, Збройні сили України зазнали труднощів з логістикою, тоді як для російських військ стало складніше проводити наступальні операції.
14.11/ Військовослужбовці 57-ї окремої механізованої бригади провели тренування з тактики штурму в Харківському регіоні.
15.11/ Вплив атак дронів з Росії на Одесу
17.11/ У Києві рятувальники дістали фрагмент російської ракети з п'ятиповерхівки.
Верховний головнокомандувач 11.11 провів Ставку, де заслухав доповіді щодо подальшого посилення ППО. Ухвалено рішення про збільшення кількості мобільних вогневих груп у найвразливіших регіонах.
У ніч на 13 листопада три безпілотники атакували нафтосховище компанії "Комбинат Утес Росрезерва" у Пензенській області РФ, пошкоджено один із резервуарів - ASTRA.
17.11 невідомі безпілотні літальні апарати атакували в Росії Іжевський електромеханічний завод "Купол". Там Росія виробляє зенітно-ракетний комплекс "Тор", а також радіолокаційні системи.
У Московській області на аеродромі "Клін-5" вночі 10 листопада спалили російський штурмовий гелікоптер Мі-24.
В ніч на 12 листопада підрозділи безпілотних систем і спеціальних операцій Збройних Сил України, у співпраці з іншими компонентами оборонних сил, здійснили вогневе ураження складу пально-мастильних матеріалів "Осколнєфтєснаб", розташованого поблизу міста Старий Оскол у Бєлгородській області Росії.
Вибух, що стався 13 листопада в Севастополі, став результатом успішної спецоперації СБУ, внаслідок якої був знищений автомобіль Валерія Транковського, начальника штабу 41-ї бригади ракетних кораблів та катерів Чорноморського флоту РФ. Після вибуху окупант втратив ноги і помер через значну втрату крові.
В Курській області Росії, під час спроби реалізації штурмових операцій, російські війська зазнали втрат у вигляді 17 одиниць військової техніки.
Протягом останніх декількох тижнів Північна Корея здійснила передачу Росії приблизно 50 самохідних гаубиць M1989 калібру 170 мм, а також 20 вдосконалених реактивних систем залпового вогню калібру 240 мм.
Окупанти намагаються розв'язати проблему із дефіцитом молодших офіцерів, яка виникла через високі втрати.
На 15 листопада ворожі сили не увійшли до Грем'яч, що на Чернігівщині. Було виявлено російський прапор, встановлений диверсійно-розвідувальною групою ворога на зруйнованому мосту через річку Судість. Збройні сили України зняли цей прапор, однак російські диверсанти не перетнули міст і не потрапили до Грем'яча.
15 листопада спецпризначенці успішно евакуювали 16 військовослужбовців з трьох різних підрозділів Сил оборони, які опинилися в оточенні на території Курської області. Операцію здійснили фахівці 73-го морського центру спеціальних операцій, названого на честь кошового отамана Антіна Головатого.
15 листопада в Торецьку тривають запеклі міські бої, противник нарощує свою присутність на Сіверському напрямі.
11.11 ворог впритул підійшов до Курахового на. Втім місто повністю перебуває під контролем Сил оборони, зокрема 46-ї бригади ДШВ.
Воїни 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ за два дні штурмів знищили 28 одиниць техніки та понад 100 загарбників у Курській області РФ.
12.11 в Курській області РФ Сили оборони відбили потужний штурм ворога, знищивши батальйон російських вояків і 10 одиниць бронетехніки
Станом на 12 листопада ситуація на Покровському та Курахівському фронтах залишається напруженою, ворог продовжує свої спроби просунутися вглиб Донецької області. На цих ділянках все частіше спостерігаються бронемашини моделей "Тайфун" та "Ахмат".
На південному фронті противник здійснює наступальні дії в напрямку Времівки, спрямовуючи свої зусилля на Великі Новосілки. В Оріхівському секторі ворог використовує метод, відомий як тактика просочування.
На 17 листопада на північних територіях України не спостерігається формування значних військових сил для проведення наступальних операцій.
13.11 російські окупанти у формі зразка ЗСУ здійснили спробу прорвати нашу оборону на Куп'янському напрямку. Загалом ворог задіяв близько 15 одиниць техніки. Українські захисники зупинили ворога, знищили всю його бронетехніку та ліквідували значну частину живої сили.
13.11 через високі втрати в живій силі російське командування перекидає в Курську область 76-ту десантно-штурмову дивізію.
13.11 на Времівському напрямку тривають російські штурми, окупанти намагаються вклинитись в нашу оборону. Сили оборони України проводять стабілізаційні дії, щоб, по-перше, зупинити, а по-друге, не допустити подібних вклинень.
13 листопада на Сіверському фронті військовослужбовці Національної гвардії успішно відбили потужний напад російських агресорів. Вони знищили ворожу бронетехніку, утримуючи всі свої позиції. Окупанти понесли значні втрати.
13 листопада на Куп'янському напрямку підрозділи бригади Гвардії наступу "Помста" за підтримки дронів знищили 15 одиниць військових автомобілів та чотири склади з боєприпасами російської армії.
16 листопада у британській розвідці висловили серйозне "занепокоєння" з приводу реакції російських політичних та військових керівників на успішні удари українських безпілотників по двох фрегатах типу "Гепард", які знаходились у порту Каспійськ.
КОМЕНТАР: Олександр Коваленко, військовий експерт групи "Інформаційний спротив": "... Український безпілотник завдав настільки ж сміливого удару, наскільки це було неочікувано, знову ж таки принизивши агресорів. Чорноморський флот, Каспійська флотилія, Тихоокеанський флот, Балтійське море... Яка різниця, де знищувати російські кораблі? Врешті-решт, не має значення, чи брали вони участь у боях проти України, чи ні - це військові одиниці, і їх слід ліквідувати."
14.11 у Вовчанську бої тривають по всьому місту та прилеглих територіях, українські захисники контролюють ситуацію. Ворог намагається рухатись у бік населених пунктів Стариця та Липці, аби наблизитись до Харкова, але цей напрямок надійно контролюється українськими захисниками.
Бійці Нацгвардії виявили та знищили російський зенітно-ракетний комплекс БУК-М1, вартість якого сягає 100 млн доларів.
У ході масштабних дронових атак на Україну російські війська почали використовувати смертоносні термобаричні безпілотники, супроводжуючи їх великою кількістю дронів-приманок, які не містять вибухових речовин.
Інструктори Центру підготовки підрозділів оперативного командування "Північ" Сухопутних військ ЗСУ вже приступили до навчання військовослужбовців за оновленою програмою загальновійськової підготовки, тривалість якої була подовжена з 30 до 45 днів.
В період з 11 по 17 листопада, внаслідок обстрілів, здійснених російськими загарбниками, в Донецькій, Херсонській, Чернігівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській та Харківській областях загинуло 14 осіб, а 69 отримали травми.
У ніч на 17 листопада російські загарбники провели масштабний комбінований напад на об'єкти енергетичної інфраструктури України, використовуючи ракети різних типів, що запускалися з повітря, землі та моря, а також ударні безпілотники "Shahed". Повітряні Сили знищили 144 із 210 цілей противника в небі.
Представники кількох країн, політичні діячі та дипломати висловили рішуче засудження щодо масштабної агресії Росії проти України. Додаткову інформацію можна знайти за наданим посиланням.
Ворог атакував об'єкти генераціі та передачі електроенергіі по всій Україні - Герман Галущенко, міністр енергетики. За даними ДТЕК серйозно пошкоджено обладнання теплоелектростанцій.
Під час масованого повітряного удару Росії по енергетичній інфраструктурі України зазнали пошкодження кілька підстанцій, від яких залежить зовнішнє живлення українських АЕС. Останні через обстріли були змушені скоротити виробництво електроенергії - МАГАТЕ.
У жовтні в Україні внаслідок атак Росії загинуло не менше 183 мирних жителів, а 903 особи отримали травми. Серед загиблих 45% становили люди віком старше 60 років, дев'ять дітей втратили життя, а 49 – отримали поранення.
На ранок 12 листопада 2024 року, згідно з офіційними даними ювенальних прокурорів, загинуло 589 дітей, а більше 1681 отримали травми різного ступеня тяжкості.
У Харківській області досі залишаються неідентифікованими 75 осіб, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Більшість із них походять з масового поховання, виявленого в лісі біля Ізюма.
За період окупації Криму 370 людей стали політичними в'язнями, або піддаються переслідуванням за так званими "кримінальними справами". З них 228 - представники кримськотатарського народу.
10 листопада в районі села Терни, що належить до Лиманської громади Донецької області, російські військові обстріляли цивільну особу, що проходила вулицею. На жаль, жінка загинула в результаті цього нападу.
Протягом години повномасштабної війни Росія знищила або пошкодила 1941 медичний заклад.
Після 24 лютого 2022 року було пошкоджено, зруйновано або втрачено приблизно 10 тисяч кілометрів залізничних колій та 43 вокзальних будівлі.
Протягом періоду з січня по жовтень 2024 року російські військові, які тимчасово контролюють порт Маріуполя, незаконно вивезли 112 тисяч тонн пшениці.
Курахівську теплоелектростанцію в Донецькій області, яка протягом останніх кількох місяців була неактивною через військові дії, розібрали на компоненти для того, щоб використати їх для відновлення інших електростанцій, які постраждали від атак російських військ.
16 листопада внаслідок атаки з боку ворога одна з двох ліній електропостачання Запорізької АЕС, що знаходиться під контролем окупантів, залишилася без електрики.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зустрівся з високим представником Євросоюзу Жозепом Боррелем, де обговорили посилення санаційного тиску на Росію, а також шлях України до повноправного членства в ЄС.
Жозеп Боррель в інтерв'ю "Європейській правді" повідомив, що Європейський Союз вже надав Україні понад 980 тисяч артилерійських снарядів з обіцяного мільйона. Він також зазначив, що до кінця року країни-члени ЄС планують здійснити постачання ще 1,5 мільйона артснарядів для України.
Міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін зустрівся з Жозепом Боррелем, щоб обговорити аспекти інтеграції українського оборонного сектору в європейську оборонну промисловість.
17 листопада міністр закордонних справ Японії Такеші Івая здійснив несподівану поїздку до України. Під час цього візиту він провів переговори з Президентом України, прем'єр-міністром та главою Міністерства закордонних справ. Міністр зазначив, що Японія виділить 3 мільярди доларів у рамках домовленостей країн "Групи семи" щодо кредиту, який буде покрито за рахунок доходів від заморожених російських активів.
15.11 до Києва з візитом прибув заступник держсекретаря США Річард Верма, який також виконує обов'язки спецпредставника США з питань економічного відновлення України. Гість зустрівся з головою ВРУ Стефанчуком та прем'єр-міністром Шмигалем.
Міністри закордонних справ України та Словаччини, Андрій Сибіга і Юрай Бланар, провели переговори, у ході яких зосередилися на питаннях двостороннього співробітництва, енергетичної підтримки та підсумках візиту словацьких лідерів до Китаю.
Представник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заперечив інформацію про те, що Київ отримав попередження щодо телефонної бесіди між новообраним президентом США Дональдом Трампом і Володимиром Путіним.
Міністерство іноземних справ
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації
Міноборони та Мінстратегпром уклали низку угод з міноборони Данії на суму близько 535 млн євро.
Українські компанії-виробники уже цього місяця планують наростити до промислових масштабів виробництво недорогих і ефективних дронів-камікадзе, що не піддаються впливу російських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Міністерство економіки України представило підсумки реалізації Плану для Ukraine Facility на 2024 рік. На цей момент наша країна успішно виконала 25 показників, що призвело до отримання 12 мільярдів євро в рамках програми. Прогнозується, що ще 4 мільярди євро будуть отримані за виконання показників третього кварталу.
Від моменту введення послуги онлайн-відстрочки в додатку "Резерв+" цією можливістю вже скористалися 100 000 громадян України.
Міністерство оборони уклало важливу угоду з компанією ICEYE, яка є провідним розробником супутників для високоточних зйомок поверхні Землі (SAR-супутників). Цей контракт надасть нашим військовим можливість використовувати високоякісні космічні зображення, що забезпечать повне охоплення території бойових дій.
Міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали рамкову угоду щодо проєктів відбудови та розвитку України, які фінансуватимуться за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду (ФУІФ). На 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.
Кабінет Міністрів прийняв рішення, яке запроваджує ефективний і відкритий механізм переведення військовослужбовців між частинами.
Міністерство економіки України, разом з Мінцифри та Google Україна, презентували нову платформу, що пропонує безкоштовні ресурси для вивчення штучного інтелекту (ШІ). Ця платформа відкриває доступ до різноманітних навчальних матеріалів від Google, які можна вивчати у зручний для себе час, відповідно до власного розкладу.
Суспільне Мовлення закінчило прийом заявок для участі у національному відборі на "Євробачення-2025", отримавши в цілому 369 анкет.
Галицький районний суд у Львові вирішив продовжити арешт В'ячеслава Зінченка, який підозрюється у вбивстві Ірини Фаріон, до 12 січня 2025 року, заборонивши можливість внесення застави.
На основі матеріалів Державного бюро розслідувань і Служби безпеки України, а також під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, оголошено підозру у державній зраді діючому народному депутату України Євгенію Шевченку.
У проєкті Державного бюджету України на 2025 рік на виробництво озброєння та військової техніки передбачено понад 55 млрд грн.
Україна і США в рамках кліматичної конференції COP29 у Баку оголосили про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР) із загальним фінансуванням 30 млн доларів.
У жовтні через українські морські порти було експортовано 8 мільйонів тонн товарів, з яких 6,8 мільйона тонн були вивезені через український морський коридор.
АТ "Укргазвидобування", яке входить до складу групи "Нафтогаз", відкрило нову свердловину на глибині 5 920 метрів, що забезпечує видобуток 110 тисяч кубічних метрів газу щоденно.
Протягом дев'яти місяців 2024 року українські банки, що мають платоспроможність, заробили 118 мільярдів гривень чистого прибутку. Лише в вересні цього року чистий прибуток фінансових установ зріс на 12 мільярдів гривень.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) схвалила підвищення тарифу НЕК "Укренерго" на послуги з передачі з 1 січня 2025 року на 25,9% - до 665,26 грн/МВт-год.
Міністр фінансів Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом підписали угоди за проєктом "Підтримка відбудови шляхом розумного фіскального управління" (SURGE) на суму 750 млн дол.
Компанії Групи Нафтогаз у січні - жовтні 2024 року видобули 12,3 млрд кубометрів газу, що на 6% більше порівняно з аналогічним періодом торік.
Протягом січня-вересня 2024 року експорт українських товарів досяг 30,8 мільярдів доларів США, що є зростанням на 12,9% у порівнянні з тим же періодом минулого року. Імпорт, у свою чергу, зріс на 11%, становлячи 51,2 мільярда доларів США.
Обсяг кредитного портфеля клієнтів банків у липні - вересні 2024 року зріс на 22,4%.
Єврокомісія схвалила фінансування п'яти оборонних проєктів. Кожен з них отримає по 60 млн євро. Більшість проєктів включають закупівлю оборонної продукції для України, зокрема систем ППО та ПРО та боєприпасів.
Європейський Союз отримав інформацію про те, що Китай постачає Росії озброєння для ведення війни в Україні. Жозеп Боррель надав державам-членам ЄС переконливі свідчення цього факту.
Діюча адміністрація Сполучених Штатів має намір у ході перехідного періоду подати до Конгресу запит на новий пакет допомоги для України на фінансовий рік 2025.
Дональд Трамп виявив інтерес до двох аспектів Плану перемоги Володимира Зеленського, який був презентований йому під час їхньої зустрічі в вересні. Перший аспект пропонує замінити частину американських військових, які наразі перебувають в Європі, на українські підрозділи після закінчення конфлікту. Другий аспект передбачає співпрацю у розподілі важливих природних ресурсів України між західними партнерами.
КОМЕНТАР: Олег Постернак, політтехнолог: "Ідея, що ці пункти з 'плану Перемоги' були розроблені з огляду на можливу перемогу Трампа, є раціональною та обґрунтованою стратегією української влади, яку варто почати обговорювати вже сьогодні".
Країни "Великої сімки" (G7) виступають в єдності з Україною і готові й надалі забезпечувати її необхідною підтримкою для захисту від агресії з боку Росії, скільки б це не вимагало часу.
Республіканська партія здобула переважну більшість у Палаті представників Конгресу США. Це дало їм можливість здійснювати повний контроль над усіма основними інститутами влади в країні, включаючи Білий дім, адміністрацію, обидві палати Конгресу та Верховний суд.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц здійснив телефонний дзвінок до Володимира Путіна, в рамках якого висловив осуд з приводу військових дій Росії в Україні. Станом на 17 листопада, позиція Путіна щодо конфлікту в Україні залишилася без змін.
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що розмова Олафа Шольца з Путіним створює ризик повернутися до переговорів у "жахливому нормандському форматі".
Уряд Естонії підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкура направити в Україну черговий пакет військової допомоги.
11 листопада прем'єр-міністр Великої Британії Кріс Стармер та президент Франції Емманюель Макрон зустрілися, щоб обговорити шляхи переконання президента США Джо Байдена надати Україні можливість завдавати удари ракетами Storm Shadow по цілям у внутрішніх регіонах Російської Федерації.
Перша група добровольців зі складу Українського легіону підписала контракти із Збройними силами України. Процедура підписання контрактів відбулася в рекрутинговому центрі, розгорнутому при генконсульстві України в Любліні.
КОМЕНТАР: Олег Горкуша, представник рекрутингового центру, зазначив: "У першій групі налічується кілька десятків людей віком від 19 до 50 років. Переважно це українці, які мешкають у Польщі, хоча серед них є й ті, хто прибув із Чехії, Литви, Німеччини та навіть Ірландії".
Франція може передати Україні шість винищувачів Mirage 2000-5F, а не три, як повідомлялося раніше. Перша партія очікується у першому кварталі 2025 року, але точні терміни невідомі.
Чеська фірма SТV Group здійснила передачу протитанкових гранатометів для Збройних сил України, вартість яких перевищує 700 тисяч євро.
Колишня прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас сказала, що ЄС повинен використати близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів безпосередньо для фінансування відновлення постраждалої від війни України.
З квітня поточного року, після того як Конгрес США затвердив додаткове фінансування для України, до жовтня країна відправила в Україну 83% обіцяних боєприпасів, 67% обіцяних систем протиповітряної оборони та 60% вогневих потужностей з власних запасів.
14.11 Європейські лідери й офіційні особи звернулися до адміністрації президента США Джо Байдена з закликом надати Україні більше зброї та запровадити додаткові санкції проти Росії перед закінченням його каденції.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпіном, і в ході цієї розмови китайські чиновники продемонстрували зростаючу зацікавленість у тому, які наслідки матиме можливий другий термін Дональда Трампа.
Міністерство економіки Німеччини видало розпорядження для державних терміналів імпортного LNG не допускати жодних російських танкерів, що транспортують скраплений природний газ.
13 листопада президент США Джо Байден зустрівся в Білому домі з обраним президентом Дональдом Трампом в рамках процедури передачі влади після останніх виборів. Під час публічної частини зустрічі Байден вітав Трампа з його поверненням до Білих домівських стін і запевнив, що зробить все можливе для забезпечення організованого переходу влади. Трамп, у свою чергу, зазначив, що "політика - це складна справа", і висловив впевненість, що передача повноважень між адміністраціями відбудеться "якомога безперебійніше".
Сполучені Штати урочисто запустили новий центр протиповітряної оборони на півночі Польщі.
Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр надав дозвіл на проведення нових парламентських виборів у Німеччині, які відбудуться 23 лютого 2025 року.
11.11/ Діалог між Трампом і Путіним: чому інформація про нього спливла лише тепер, якщо така розмова дійсно відбулася?
ЦИТАТА: "Чи відбулася дійсно бесіда між Путіним і Трампом? Можливо, так, але в неформальному контексті, і Кремль навряд чи бажає це підтверджувати. Це також вказує на те, що між інтересами Трампа і Путіна вже на початку нового етапу їхніх стосунків існують певні суперечності".
14.11/ Українське озброєння: які можливості відкриваються без зовнішньої підтримки.
ЦИТАТА: "Якщо наша оборонна промисловість, попри всі зовнішні виклики, зуміла у 2024 році виготовити 100 одиниць власних ракетних систем (це дійсно вражаюча кількість, особливо за європейськими стандартами), то це безсумнівно свідчить про те, що в 2025 році Україна буде мати значно більшу потужність, ніж ми можемо собі уявити сьогодні."
15.11/ Жителька Херсона: Російські безпілотники з'являються, як мухи, по 8-12 штук за раз.
ЦИТАТА: "Разом із друзями ми почули звук дрона, але ніколи не можна бути впевненим, куди він летить. Раптом шум припинився, і ми помітили "тушку", що застрягла у гілках дерева. А потім дрон почав видавати ще гучніший звук, і ми, керуючись інстинктом, впали на асфальт, прикривши голови руками. У той момент пролунав вибух. Бачите, яка там вирва! І таке відбувається в місті щодня".
15.11/ Українське радіо говоритиме ще довго, яскраво, українською
ЦИТАТА: Сьогодні бренд "Українське радіо" повинен включати не лише спогади про "прекрасні часи" в звучанні позивних, а й те, що деякі прагнуть залишити в минулому. Уроки з цих етапів повинні слугувати запобіжником від повторення історії, а не створювати ілюзію про золотий вік радіо.
Підготувала Марина Дмитріївна, місто Київ.