Новини міста Харків та Харківської області

Новорічні свята 2025 року. Як виглядають центральні ялинки в українських містах (фото)

РБК-Україна ділиться враженнями про те, як оформлені центральні ялинки у різних містах нашої країни.

Одним з ключових символів святкування Нового року та Різдва є ялинка. Традиція оздоблення цього дерева бере свій початок більше ніж 2000 років тому. У ті часи люди вважали, що всі дерева мають добрі сили і в них мешкають позитивні духи. Щоб отримати прихильність цих духів, вони прикрашали дерева різноманітними подарунками та ласощами.

6 грудня відбулося урочисте відкриття головної ялинки країни. Ялинку, висотою 15 метрів та білого кольору, було встановлено на Софійській площі завдяки фінансовій підтримці меценатів. Це штучне дерево символізує "початок світлого й чистого шляху". Святкова ялинка прикрашена двома тисячами різноманітних іграшок та двома кілометрами гірлянд.

Основна новорічна ялинка України (зображення: Віталій Носач, РБК-Україна)

Головну ялинку міста Ірпінь Київської області встановили на Центральній площі. Окрім неї, площу також прикрасили святковими ілюмінаціями. До того ж, навколо головної новорічної красуні встановили маленькі ялинки.

Ірпінська новорічна ялинка (джерело: facebook.com_IrpinCityCouncil)

У Бучі на центральній площі Київської вулиці з'явилася головна ялинка міста. Як і головна ялинка України, її встановлення стало можливим завдяки підтримці місцевих благодійників. Святкове дерево оздобили іграшками, що залишилися з минулих свят.

Головна ялинка Бучі (фото: facebook.com thebuchacity)

У Дніпрі встановили новорічні ялинки на чотирьох локаціях. Зокрема, у парках - Новокодацький, Шевченка. А також у Прибережному та Західному скверах.

У Дніпровській міській раді повідомили, що святкове відкриття новорічної ялинки в Новокодацькому парку відбудеться 27 грудня. Під час заходу буде організовано коротку концертну програму.

Новорічна ялинка в Дніпрі (зображення: dniprorada.gov.ua)

Головну ялинку Харкова знову розташували на станції метро "Університет". До початку повномасштабних бойових дій дерево було встановлено в Центральному парку. Цьогорічна ялинка - штучна, висотою 6 метрів. Крім того, комунальні служби цього року прикрасили ще дві станції метро: "Історичний музей" та "Наукова".

Харківська ялинка (фото: Getty Images)

Головну ялинку Львова презентувала родина Підвірних з села Бірки у Львівській області. Висота цього святкового дерева досягає близько 16 метрів, а його вік становить близько 20 років. Ялинку оздобили ілюмінацією, а на її верхівку було встановлено протитанковий "їжак".

Львівська новорічна ялинка (зображення: facebook.com/lviv.adm)

Третій рік підряд у місті Суми головну ялинку фінансують місцеві підприємці. Цього року новорічна красуня засяяла неподалік фонтану "Садко". Крім ялинки, у місті також з'явилися святкові інсталяції та фотозони для відвідувачів.

Сніжна ялинка в Сумах (джерело: facebook.com_kordonmedia)

Цього року центральну ялинку в Одесі розмістили на вулиці Дерибасівській. Це штучне дерево є власністю міста і має вражаючу висоту 20 метрів. Як завжди, поряд з новорічною красунею в Одесі встановлено різноманітні новорічні фігури, біля яких відвідувачі можуть зробити чудові фотографії.

Основна ялинка Одеси (зображення: Getty Images)

У самому серці Полтави, на Театральній площі, з'явилася центральна ялинка міста. Цього разу її встановлення стало можливим завдяки підтримці меценатів. Ялинка вражає своєю висотою, яка складає приблизно 10 метрів. Біля святкового дерева також функціонує благодійний ярмарок.

Основна ялинка Полтави (зображення: poltava.to)

У Кропивницькому вже третій рік поспіль прикрашають 12 ялинок, які ростуть на площі перед міською радою. Тут також розташоване "різдвяне містечко", де місцеві жителі та туристи мають можливість насолодитися смачними солодощами і гарячими напоями. Крім того, у Туристично-інформаційному центрі створили новорічну резиденцію Святого Миколая, де всі бажаючі можуть зробити пам'ятні фотографії.

Ялинки з Кропивницького (зображення: facebook.com_krrada.official)

Цього року в Чернівцях вперше за час повномасштабної війни вогні головної ялинки запалили. Штучне дерево оздобили лише гірляндами. 18-метрову красуню розмістили на проїжджій частині поблизу Соборної площі, прямо навпроти скверу Дня вишиванки.

Головна ялинка Чернівців (зображення: кадр з відео)

На Театральному майдані Тернополя у цьому році встановили головну ялинку міста. Яскрава ілюмінація на дереві виконана у синьо-жовтих відтінках. Поруч із ялинкою розмістили традиційний різдвяний вертеп. Варто зазначити, що це штучне дерево, висота якого становить 18,5 метра, було придбано 12 років тому.

Тернопільська новорічна ялинка (джерело: ternopilcity.gov.ua)

У центрі Рівного, на Театральній площі, засвітили головну міську ялинку. Навколо штучного дерева розташований різдвяний ярмарок. Ярмарок проходить і в самому театрі. Зокрема, локація працюватиме до 21 січня 2025 року.

Головна новорічна ялинка Рівного (джерело: rivne.online)

У парку, названому на честь Тараса Шевченка в Івано-Франківську, з'явилася головна ялинка міста. Як і в попередньому році, новорічна красуня виготовлена з штучних матеріалів. Крім ялинки, у парку відкрили будиночок Миколая, де діти мають можливість написати листа або створити малюнок для захисників України.

Ялинка в Івано-Франківську (зображення: facebook.com/mrada.if.ua)

Як і в попередні роки, у Луцьку цього року знову засяяли три ялинки. Особливою увагою користуються ті, що розташовані на Театральному майдані. Їх прикрасили яскравими гірляндами, а поруч створили атмосферну різдвяно-новорічну зону. Враховуючи тривалість повномасштабної війни, в місті не відбудеться великих концертів. Проте для мешканців Луцька та відвідувачів підготували цікаву розважальну програму.

Читайте також