Новини міста Харків та Харківської області

Новини з України — Росія використовує стратегію подвійних атак.

Лише через кілька десятків хвилин після першого обстрілу Росія здійснює повторний запуск ракети по тих же координатах, намагаючись вразити рятувальників, медичних працівників та цивільних осіб, які залишилися на місці трагедії.

Під час обстрілів України РФ вдається до тактики подвійних ударів, коли за першим ударом слідує другий, націлений на рятувальників, медиків й інших цивільних. Українська громадська організація Truth Hounds, що займається документуванням і розслідуванням міжнародних злочинів і порушень прав людини, дослідила, як і для чого РФ використовує цю тактику під час обстрілів українських міст. Результати дослідження опубліковані на сайті організації.

Російська стратегія подвійних ударів полягає в тому, що після першого нападу, коли на місці події працюють рятувальники і медичний персонал, а також залишаються інші цивільні особи, миттєво здійснюється другий удар. Це викликає посилення паніки та страждань серед мешканців.

Дослідники вказують на активне застосування росіянами стратегії подвійних ударів у Сирії, а з початком війни в Україні ці випадки стали ще частішими. З лютого 2022 року до 31 серпня 2024 року організація Truth Hounds підтвердила 36 випадків подвійних атак з боку РФ, з яких 20 були верифіковані в період з січня по серпень 2024 року. Це свідчить про помітне збільшення частоти таких інцидентів. Загалом, під час обстрілів українських міст зафіксовано понад 60 випадків, що вказують на наявність ознак подвійних ударів.

За інформацією Truth Hounds, найчастіше Росія для подвійних ударів запускає балістичні ракети та крилаті ракети з оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер".

Часовий проміжок між ударами триває кілька десятків хвилин. У більшості ситуацій, жертвами повторного удару стають рятувальники, медичні працівники та представники правоохоронних органів, які знаходяться на місці інциденту.

Дослідження, проведені на основі відкритих джерел, свідчать про те, що повторні атаки здійснювалися в моменти, коли російські війська могли засвідчити прибуття на місце події представників служб екстреного реагування та інших цивільних осіб, — зазначають експерти.

У дослідженні були проаналізовані два випадки ракетних ударів з боку РФ: один по Покровську в Донецькій області, що відбувся 7 серпня 2023 року, та інший по Черкаській Лозовій у Харківській області 19 травня 2024 року. Дослідники вважають, що ці атаки не мали на меті ураження військових об'єктів, а слугували для залякування мирного населення та завдання шкоди цивільним працівникам, які перебували на місцях влучання. Такі дії класифікуються як військові злочини.

"Ця тактика часто сприймається як така, що спрямована на військові цілі, але активне використання Росією подвійних ударів в Сирії та нещодавно в Україні свідчить про її свідоме застосування проти суто цивільних об'єктів, включаючи цивільних осіб і населення. Крім того, безкарність, яку Росія відчула за ці напади в Сирії, спричинила тривожну тенденцію до більшого використання цієї тактики в Україні протягом років війни", -- пишуть автори дослідження.

Нагадаємо, 30 листопада речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш розповів про особливості російських атак "шахедами". За його словами, російський БпЛА може літати над Україною 24 години, аби виснажити ППО та деморалізувати населення. Для цього в безпілотнику зменшують бойову частину та збільшують об'єм бака для пального.

Також, 29 листопада газета The New York Times повідомила про нову тактику атаки на інфраструктуру України, яку використовує Російська Федерація. Ця стратегія включає знищення електричних підстанцій з метою відключення атомних електростанцій від електропостачання.

Читайте також