Новини міста Харків та Харківської області

Не обмін, а повернення на Батьківщину: в ГУР пояснили новий підхід до репатріації українців, які опинилися в полоні в Росії.

У такому ж форматі нещодавно повернули 25 громадян України.

Україна успішно впровадила новий механізм для повернення тяжко поранених та хворих українців, які потрапили в російський полон, включаючи як військових, так і цивільних осіб. Цю інформацію озвучив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони, в рамках коментаря про повернення додому 25 українців.

"Ми не використовуємо термін 'обмін'. Наразі відбулася репатріація – взаємне повернення важко хворих і важкопоранених. Це важлива подія. Україна досягла нової стадії у форматі повернення важкохворих та поранених українських захисників і цивільних осіб. Ми витратили багато часу на цю роботу, і ще попереду чимало зусиль. Однак є надія, що в цьому напрямі процеси відбуватимуться швидше і результативніше", – підкреслив Юсов.

Він зазначив, що українським медикам доведеться докласти значних зусиль для реабілітації українців, які нещодавно повернулися з полону. З ними також співпрацюватимуть психологи. Юсов підкреслив, що серед цих людей є випадки ампутацій, гангрени, онкологічних захворювань і навіть втрати зору.

"Хоча 25 українців може здаватися незначною кількістю, насправді це складна окрема операція. Це 25 врятованих життів, 25 сімей, які сьогодні знову об'єдналися зі своїми близькими, і надія для всіх, хто чекає повернення з жахіть російського полону. Процес триває", - підкреслив представник ГУР.

Напередодні, 15 січня, вдалося повернути з російського полону 25 осіб, серед яких військові та цивільні. Серед звільнених є захисники "Азовсталі" та Маріуполя, а також представники з Донецької, Херсонської, Запорізької та Харківської областей. Це перший випадок повернення українців з російського полону у цьому році.

Читайте також