Новини міста Харків та Харківської області

Найзначніші обсяги субвенцій отримають громади, що розташовані поблизу лінії фронту.

Кабінет Міністрів 25 червня затвердив розподіл коштів на проєкти, реалізація яких здійснюється за рахунок субвенції з держбюджету -- місцевим. До переліку внесено 35 проєктів на суму понад 700 млн грн. Їх спрямовано на посилення енергетичної стійкості громад, зокрема розподіл теплопостачання та розвиток розподіленої генерації.

Європейський інвестиційний банк забезпечує фінансування проектів, використовуючи кошти, які Україна отримала в рамках Програми відновлення країни III.

"У процесі підготовки до нового опалювального сезону ми акцентуємо увагу на покращенні автономності та надійності систем теплопостачання. Урядова ініціатива дозволить громадам своєчасно і організовано втілювати ці проекти. Завдяки Програмі відновлення України ІІІ та підтримці Європейського інвестиційного банку, ми формуємо більш стійку інфраструктуру, особливо в регіонах, які постійно піддаються загрозі обстрілів з боку росії," -- підкреслив віцепрем'єр Олексій Кулеба.

Найбільші обсяги субвенцій будуть надані прифронтовим районам, які постійно піддаються обстрілам з боку Росії, що негативно впливає на їх тепломережі.

Зокрема, у Харківській області фінансування отримають проєкти із семи територіальних громад на загальну суму понад 182 млн грн. Ідеться про будівництво когенераційних установок, реконструкцію котелень, встановлення твердопаливних котлів та спорудження нових блочно-модульних котелень.

В Запорізькому регіоні виділять 170 мільйонів гривень на реалізацію проекту, який передбачає оновлення системи централізованого теплопостачання та встановлення газопоршневих когенераційних установок.

На Сумщині понад 51 млн грн піде на будівництво і встановлення когенераційної установки в Шосткинській територіальній громаді та на реконструкцію мережі теплопостачання у Попівській.

Читайте також