Новини міста Харків та Харківської області

Ми змушені евакуювати дітей у підземні укриття: Скорик про ситуацію з навчанням.

У Харкові, з огляду на загрозу артилерійських обстрілів, навчальний процес для дітей та студентів проходить у віртуальному режимі. Деяких учнів навчать в підземних укриттях. Офлайн-навчання на території Харківщини лишається неможливим через існуючі ризики.

Про це в ефірі каналу Еспресо повідомив депутат Харківської обласної ради Олександр Скорик.

"Харкову дуже не вистачає відчуття студентського руху, тому що в місті було 300 тисяч студентів. І коли ти виходив на вулицю, цей студентський рух дуже сильно підсилював ауру й енергетику міста.

В даний момент у Харкові спостерігається зменшення кількості дітей у навчальних закладах у порівнянні з минулими роками. Як повідомляє наш освітній департамент, приблизно 50% учнів покинули місто. Проте, на мою думку, ця статистика є недостовірною, адже фактична кількість тих, хто виїхав, значно вища, оскільки офлайн-навчання стало неможливим", - зазначив Скорик.

Депутат Харківської обласної ради зазначив, що в підземних школах можна навчати лише 5% з 100 тисяч учнів, що становить всього 5 тисяч дітей.

"Ми побудували школи під землею, бо поруч живуть якісь звірі, і ми змушені просто переміщати дітей під землю. Мені навіть дуже складно розповідати міжнародним партнерам про те, що доводиться буквально запихати дітей під землю, щоб вони могли отримати базові знання.

Сьогодні ми переживаємо вже 3,5 роки війни та 2 роки пандемії COVID-19. Є діти, які збираються йти у п'ятий клас, але жодного разу не мали можливості сидіти за шкільною партою. Вони не мають уявлення про соціум, їм невідомо, хто такі однокласники, що таке справжня дружба, а також як відбувається соціалізація під час навчання в школі. Подібна ситуація стосується і студентів, - підкреслив Скорик.

Представник Харківської обласної ради підкреслив, що в актуальних умовах не можна забезпечити проведення очного навчання в Харківській області.

"На жаль, офлайн-освіта сьогодні на Харківщині неможлива - ні для студентів, ні для учнів", - констатував Скорик.

Читайте також