Мережу облетіла неправдива інформація про загибель затриманого в Харкові: поліція виступила з коментарем.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на дані Поліції Харківської області.
"Інформація про нібито смерть чоловіка під час спілкування з поліцейськими у Харкові - не відповідає дійсності", - йдеться в заяві прес-служби Головного управління Національної поліції в Харківській області.
Слід відзначити, що в суботу ввечері на харківських пабліках і Telegram-каналах з'явилася інформація про те, що в центрі Харкова правоохоронці зупинили чоловіка на вулиці і, нібито, вжили щодо нього заходів сили.
В інтернет-просторі з'явилися повідомлення про те, що чоловіка, який пред'явив свої документи правоохоронцям, нібито не відпустили, і в результаті у нього стався епілептичний напад. Крім того, в мережі були історії про те, що це призвело до трагічної смерті чоловіка.
Також у соціальних мережах і на каналах Telegram з'явилися фотографії, які, як стверджують, були зроблені безпосередньо на місці події.
В інтернеті з'явилися повідомлення про начебто смерть чоловіка у Харкові, якого зупинили ліцейські (фото: скрін з мережі)
"5 квітня в Київському районі патрульні зупинили 43-річного мешканця. Під час перевірки встановлено, що він перебуває в розшуку ТЦК та СП. У чоловіка стався епілептичний напад", - йдеться в заяві Поліції Харківської області.
При цьому зазначається, що поліцейські "викликали медиків, які доставили його до лікарні".
"Після того, як стан чоловіка стабілізувався, його відпустили додому", - повідомили в поліції, додавши, що закликають людей не поширювати неправдиву інформацію та довіряти лише офіційним джерелам.
Нагадуємо, що з початку повномасштабного конфлікту українців активно застерігають про небезпеку поширення дезінформації. Зокрема, російські агенти застосовують технології діпфейків для виготовлення відеоматеріалів, які мають на меті підрив довіри до українських політичних та військових лідерів.
Близько двох тижнів тому у Центрі протидії дезінформації при РНБО України спростували черговий вкид про начебто викрадення працівниками ТЦК чоловіка з дитиною в Херсонській області. Та звертали увагу, що поширене в мережі відео - постановочне
На початку березня в Центрі протидії дезінформації повідомили, що у соціальній мережі X активно розповсюджуються неправдиві відомості про мобілізацію в Україні.
Також варто зазначити, що раніше в Інтернеті з'являлася інформація про можливе "посилення" мобілізаційних заходів в Одесі, але цю інформацію спростувала поліція.