Новини міста Харків та Харківської області

Підприємницю з Харкова підозрюють у привласненні коштів, виділених на зміцнення оборони.

Жінка взяла на себе функцію "прихованого бухгалтера".

У Харкові правоохоронці висунули обвинувачення жінці, яку розслідування вважає однією з ключових фігур у корупційній схемі, що призвела до привласнення більше 5 мільйонів гривень, призначених для будівництва оборонних об'єктів. Цю інформацію озвучив прокурор Східної спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Артем Глієвой.

За його словами, фігурантка справи виконувала функції неформального бухгалтера: займалася організацією закупівель товарів за заниженими цінами та їх перепродажем державі з націнкою, контролювала фіктивні компанії, залучені до реалізації схеми.

"Сьогодні вранці їй було пред'явлено підозру. Це вже шоста особа в рамках цього кримінального розслідування," - зазначив Глієва, передає "Укрінформ".

Жінка не займала жодної офіційної посади, але є зареєстрованою фізичною особою-підприємцем і дружиною ще одного підозрюваного. У разі доведення її вини, вона може отримати покарання до 12 років позбавлення волі.

Прокурор зазначив, що на сьогодні лише один з шести підозрюваних визнав свою провину і розпочав співпрацю зі слідчими органами.

Адвокат Ігор Федоренко також повідомив, що головного підозрюваного у справі – колишнього заступника мера Харкова Андрія Руденка, якого вважають організатором злочинної схеми, ще жодного разу не викликали на допит.

"Жодного протоколу допиту у справі немає. Ані мене, ані моїх колег не викликали. Це серйозне порушення права на захист", - наголосив захисник.

Прокурор, в свою чергу, не відкинув можливість, що Руденко міг вирішити утриматися від свідчень, проте запевнив, що розслідує цю інформацію.

На думку юриста, якщо б суд встановив суму застави в розмірі 5,4 мільйона гривень, Руденко мав би можливість сплатити цю суму.

Як було зазначено раніше, у справі щодо незаконного привласнення бюджетних коштів, призначених для зведення оборонних об'єктів у Харківській області, фігурують ще чотири особи, серед яких колишній заступник міського голови Харкова.

Згідно з даними громадської організації "Харківський антикорупційний центр", у 2024 році обласна військова адміністрація підписала 33 контракти з компанією "Тех-Інком" на загальну суму, що перевищує 555 мільйонів гривень. Інший фігурант справи, директор підприємства "Буд-Техпром", під час судового засідання стверджував, що насправді він лише виконроб, а посаду керівника обіймав формально.

Раніше офіцер ЗСУ радіоінженер, фахівець з аеророзвідки Юрій Касьянов розповів, що Україна втрачає території через погану якість укріплень. Докладніше про те, як виправляти ситуацію - читайте у статті "Кому війна, а кому TikTok. Про якість державних рішень у воєнний час".

Читайте також