Новини міста Харків та Харківської області

Харківський бабак Тимко III оголосив, коли в Україну завітає зима - відео.

Сьогодні дослідники розглядають можливість евакуації бабака з території, що розташована поблизу бойових дій у Харківській області.

Весна прийде раніше, вирішив харківський пухнастий синоптик Тимко ІІІ. Віщун не помітив своєї тіні, що свідчить про раннє настання весни. Цього року бабак робив свій прогноз дистанційно і без глядачів. Його зимове укриття розташоване неподалік від зони активних бойових дій, і через постійні вибухи Тимко майже не мав можливості спати. Тому переїзд на біостанцію, де зазвичай відбувалося його віщування, міг стати для нього небезпечним. Більше деталей у сюжеті журналістки "5 каналу" Оксани Нечепоренко в новинному випуску.

Сьогодні 2 лютого, і настав момент ухвалити рішення щодо весни. До прогнозів знову долучається харківський пухнастий метеоролог. Тимко ІІІ оголосить, коли варто очікувати на прихід нового сезону.

"Зрозумів, дякую. Він зазначив, що цього року весна не залишала нас, вона вже тут і залишиться. Проте, за його словами, можливі незначні морози, і сніг може ще покрити землю. Але весна все ж прийде," – поділилися біологи Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Протягом двох десятків років харківські байбаки стали символом прогнозування весняної погоди. Цю цікаву ініціативу започаткували науковці Харківського університету Каразіна з метою підвищення обізнаності щодо захисту цього рідкісного виду, занесеного до Червоної книги. Традицію не зупиняли навіть під час війни. Однак у цьому році Тимка вирішили не везти до біостанції поблизу Харкова.

"Цього року бабак віщує дистанційно. І це пов'язано з особливостями зберігання самих тварин. Ми про них дбаємо. Тому цього року саме такі умови - дистанційно. Він буде віщувати там, де він знаходиться, але перевозити його зараз неможливо", - пояснив декан біологічного факультету Юрій Гамуля.

Віщун мешкає в Нестерівці. Лише за десять кілометрів від його села відбуваються інтенсивні бойові дії. Постійні вибухи не дозволяли йому знайти спокій та заснути.

"Ця істота проявляє активність, і в разі надмірного занепокоєння може виявити агресію, навіть кусатися", – поділилася думкою доцент кафедри зоології та біології тварин Тетяна Атемасова.

Невдалий сон вплинув не тільки на настрій Тимка, стверджують біологи. Незважаючи на те, що у нього є дівчина, ворожбит вже рік не в змозі сформувати сімейні узи.

"Коли вони пробуджуються після зимової сплячки, починають витрачати підшкірний жир, який накопичили заздалегідь. Цей жир зазвичай призначений для використання навесні, але вони витрачають його вже зараз. На жаль, підживитися їм немає чим, оскільки все ще залишається сухим, і нової трави поки немає. Це створює серйозні проблеми, оскільки впливає на їхнє подальше розмноження, і за останні кілька років байбаки майже не мають потомства", - підкреслила науковиця.

Через війну популяція тварин під загрозою зникнення. Відродити її можуть бабаки, якими опікуються харківські біологи. Та тваринам потрібен спокій. Тож в університеті міркують над евакуацією.

Оксана Нечепоренко та Антон Авіжас з Харкова, "5-й канал".

Не забудьте переглянути відео:

Читайте також