Новини міста Харків та Харківської області

Справу колишнього керівника АРМА передали до суду у зв'язку з його причетністю до схеми, пов'язаної з активами.

Представники АРМА доводили, що арештовані активи належать до категорії, якою важко керувати без додаткових зусиль. Оцінка майна проводилася за значно зниженою ціною, після чого воно виставлялося на електронні аукціони.

САП скерувала до суду обвинувальний акт щодо 11 учасників злочинної схеми з продажу арештованого майна на суму понад 440 млн грн за заниженими цінами. Про це повідомляє пресслужба САП у четвер, 1 травня.

· екс-керівник відділу управління активами центрального офісу АРМА;

· екс-директор ДП Сетам;

· експерт у сфері розвитку бізнесу ДП "Сетам";

· два оцінювачі;

· засновник і керівник приватного підприємства;

· чотири юристи.

Учасники створили корупційну схему, що передбачає продаж арештованого майна за зниженою ціною через торговельну платформу зазначеного державного підприємства. Це майно було вилучено в рамках кримінальних справ і передано в управління АРМА.

Організатор цієї схеми здійснив дії, які дозволили йому фактично здійснювати контроль над функціонуванням АРМА — починаючи з передачі арештованого майна в управління АРМА і закінчуючи його подальшим продажем.

Посадовці АРМА забезпечували обґрунтування належності відповідних арештованих активів до таких, якими неможливо без зайвих труднощів управляти та які важко зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. Це майно оцінювалось за вартістю, що була значно нижчою за ринкову, та виставлялось на електронні торги. Зі свого боку представники держпідприємства Сетам, які організовували ці торги, забезпечували перемогу наперед визначеній приватній компанії.

Слідчі органи виявили чотири випадки незаконної діяльності, зокрема, реалізацію:

· трьох земельних наділів в Одеській області, які були куплені з метою зведення магазинів мережі рітейлу (фактична вартість була знижена в 18 разів);

· 2,6 тисячі тонн річкового піску середнього та дрібного розміру в Київській області (ціна знижена більш ніж у шість разів у порівнянні з ринковою).

· більше 4,5 тисячі тонн карбаміду (ціна знижена майже в п'ять разів);

· зернових, круп'яних та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).

Сума збитків, які виникли через здійснення цієї кримінальної схеми, перевищує 440 мільйонів гривень.

За даними ресурсу Слово і діло, йдеться про колишнього голову АРМА Антона Янчука, ексочільника ДП Сетам Віктора Вишньова, колишнього керівника управління менеджменту активів центрального апарату АРМА Віталія Різника, а також адвокатів Андрія Довбенка, Ольги Різник, Олександра Чернишова та Олексія Коронського. У списку також двоє оцінювачів: Микола Варуш і Андрій Кудлай.

Нагадаємо, що колишньому керівнику військ зв'язку Збройних сил України, якого підозрюють у корупційних діях під час розробки системи ДЗВІН, було призначено запобіжний захід у вигляді застави в 2 млн грн та носіння електронного браслета.

САП вимагає повернути родині харківського правоохоронця майно на суму 7,8 мільйона гривень.

Читайте також