Справа дійшла до Верховного Суду: як у Харкові відновили право власності на 11 гектарів землі в Лісопарку.

Харківська обласна прокуратура поділилася історією повернення до власності міста гектарів землі поряд із дитячим табором "Лісова казка" у Харкові. Її оцінили у 60 млн грн.
Шевченківська окружна прокуратура міста Харкова забезпечила повернення земельних ділянок, які були незаконно вилучені з комунальної власності за так званою "кооперативною схемою". Встановлено, що Харківська міська рада передала житлово-будівельному кооперативу земельні ділянки площею 11, розташовані в зоні Харківського шосе, неподалік дитячого табору "Лісова казка". Водночас, цей кооператив був зареєстрований як обслуговуючий, а не житлово-будівельний, і його створення, організація та діяльність не відповідали вимогам чинного законодавства. Будівництво на цих ділянках не проводилося; натомість вони були передані в приватні руки фізичної особи, яка згодом поділила землю, - повідомили в пресслужбі Харківської обласної прокуратури.
Читайте також: Громаді Харкова повернули землі в Лісопарку, які були надані за кооперативною схемою.
Для того щоб відновити частину рекреаційної території в місті, прокурори спочатку звернулися до районного суду. Проте суд відмовився задовольнити запит щодо повернення 66 земельних ділянок, оцінених у 60 мільйонів гривень. У відповідь прокуратура подала апеляцію. Апеляційний суд підтримав позицію прокурорів, але справа дійшла й до Верховного Суду, який залишив в силі рішення попередньої інстанції та повністю задовольнив вимоги прокуратури.
"Державним реєстратором земельні ділянки вже зареєстровано за Харківською міською територіальною громадою в особі Харківської міської ради", - повідомила пресслужба відомства.
Нагадаємо, у 2016 році колишній генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що в період з 2008 по 2014 роки чиновники Харківської міської ради сприяли створенню та реєстрації 63 житлово-будівельних кооперативів. Засновниками цих кооперативів були близькі родичі та особи, які мали зв'язки з чиновниками. У результаті, вони незаконно заволоділи земельними ділянками, що належали громаді, на загальну площу 653 гектари, вартість яких перевищує 4 мільярди гривень.
"Кооперативна схема" полягала в безкоштовному наданні міською радою земельних ділянок фіктивним житлово-будівельним кооперативам. Відповідно до норм, що діяли ще з часів СРСР, громадяни, які потребували покращення житлових умов, мали можливість організувати ЖБК та звернутися до міської ради. У свою чергу, мерія зобов'язувалася надати їм безкоштовну землю для будівництва житлового будинку.
Фігурантом справи, яку розглядав Дзержинський райсуд Харкова, був, зокрема, ексмер міста Михайло Добкін. Йому та низці інших чиновників (директорці департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Тетяні Овінніковій, головному архітектору міста Сергію Чечельницькому та начальнику одного з управлінь) інкримінували розкрадання 74 га землі вартістю близько 230 мільйонів гривень.