Новини міста Харків та Харківської області

Чи дійсно наступальні дії російських військ на Сумщині зазнають невдачі: аналітик розглянув потенціал агресорів.

Як зазначив Дмитро Жмайло, цей напрямок все ще піддається ризику.

Згідно з різними оцінками, на Сумському напрямку в даний час знаходиться близько 50 тисяч ворожих військових. Офіційні джерела повідомляють про приблизно 67 тисяч ворожих солдатів. Це угруповання, відоме як "Сєвєр", складається переважно з підрозділів трьох російських військових округів: Калінінградського, Ленінградського та Московського.

Про це розповів виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в ефірі "Українського радіо", коментуючи інформацію The Telegraph про те, що "літній наступ" росіян зазнає невдачі.

"Вони контролюють ділянку фронту, якщо поглянути на карту, це простягається від північних районів Сумської області до кордонів Чернігівщини, включаючи залишки нашого Курського плацдарму, де противник намагається нас витіснити, а також території Тьоткіно і до північних меж Харківської області, поблизу Вовчанська та Липців. Наша стратегія тут надзвичайно проста: максимально розтягнути сили ворога вздовж кордонів, не дозволяючи їм збиратися в одній точці. Тому ми продовжуємо удар по їхній логістиці, зокрема, регулярно атакуючи їхню ключову логістичну артерію — трасу Курськ-Льгов-Рильськ, яка проходить через Юнаківку на території Сумщини," — зазначив експерт.

Жмайло зазначив, що в даний момент українські військові все ще утримують залишки свого плацдарму, тому наші наступальні дії здійснюються в районі Тьоткіно, де деякі підрозділи противника опинилися в оперативному оточенні.

"Це призводить до того, що окупаційні війська виявляють труднощі у підтриманні такого ж темпу. Це, по-перше," - зазначив він.

Експерт наголосив, що зона окупації на Сумщині армії РФ не з'явилася за травень. Зокрема росіяни 2 місяці до травня обстрілювали цю територію КАБами та точковими ударами дронів на оптоволокні.

"Зокрема, на Сумському напрямку найбільше дронів, що використовують оптоволокно. Це дозволяє зробити простий висновок: якщо російські сили, які постійно намагалися зрівнятися з нами в безпілотних технологіях, тепер демонструють дійсно інноваційний продукт, це, найімовірніше, китайська технологія, яка проходить тестування на великому полігоні російсько-української війни, хоч це і звучить для нас болісно. Таким чином, оцінка західних медіа стає зрозумілою. Хоча я з повагою ставлюся до західних видань, ця інформація не є новою, і її значення, напевно, перебільшене журналістами", - підсумував Жмайло.

Одночасно військовий аналітик Павло Нарожний висловив свої прогнози щодо розвитку подій у Сумській області. Він зазначив, що позиції ЗСУ в Курській області формують буферну зону, яка захищає Сумщину та певні території Харківської області з південної сторони.

"Цей об'єкт є справжньою кісткою в горлі для росіян. Якби не цей плацдарм, місто Суми та Харків опинилися б у набагато складнішій ситуації. Противник міг би значно легше просуватися вперед і оточити частину наших підрозділів на кордоні. Тому говорити про завершення Курської операції поки що передчасно", - підкреслив він.

30 червня у Генеральному штабі України повідомили, що українські військові розпочали операцію з витіснення російських військ з населених пунктів Сумської області. Зокрема, просування противника було зупинено на ділянці між Юнаківкою, Яблунівкою, Новомиколаївкою, Олексіївкою та Кіндратівкою.

"За словами представників Генштабу, активність українських захисників на цьому та Курському напрямках змусила російські війська чисельністю близько 50 тисяч осіб залишитися на своїх позиціях, не дозволяючи їм бути перекинутими на інші загрозливі напрямки, такі як Покровський та Новопавлівський."

Читайте також