Новини міста Харків та Харківської області

Атаки шахедів: на які поверхи БПЛА найчастіше націлюються та як себе захистити.

Згідно з висловлюваннями Валерія Романенка, найчастіше безпілотники-ударники націлюються на новітні будівлі типу "свічок", оскільки вони не відображені на радянських картах, що використовуються загарбниками при плануванні своїх маршрутів.

В ході російських обстрілів українських міст безпілотники "Shahed" здатні здійснювати польоти на дуже низькій висоті. Це створює загрозу для багатоповерхових будівель, зокрема для тих, що розташовані на висоті близько 50 метрів, зазначив авіаційний спеціаліст Валерій Романенко в бесіді з ТСН.

Фахівець не вважає наднизькі польоти новою тактикою ворога, проте говорить, що низькі польоти дронів цілком можливі та несуть загрозу жителям багатоповерхових будинків, особливо розповсюджених у столиці "свічок".

"Супротивник адаптує свої безпілотники для польотів на дуже низьких висотах, що ускладнює їх виявлення радарами. Однак їх фіксація за допомогою акустичних та оптичних систем виявлення стає значно простішою," - зазначає Романенко.

Він зазначив, що найбільшу загрозу становлять нові висотні будівлі, оскільки їх немає на старих радянських картах, які використовують російські військові для навігації дронів і крилатих ракет. "Шахеди" зазвичай здійснюють польоти на висоті приблизно 40-60 метрів.

"Таким чином, найбільшу небезпеку представляють квартири, розташовані між 14 і 18 поверхами. Саме у ці ділянки зазвичай потрапляють "Шахеди". Наприклад, в радіусі одного кілометра від мого житла зафіксували влучення дрона в багатоповерхову будівлю, причому зону ураження становлять 15-16 поверхи," – зазначає авіаексперт.

Якщо безпілотники вже з’явилися на вулицях Києва, найраціональнішим варіантом буде вчасно перебратися до укриття. Однак, коли щодня трапляється кілька атак, не всі можуть постійно спускатися до сховища, зауважує Валерій Романенко.

"Якщо в місті відбувається повітряна загроза, фахівці ДСНС рекомендують триматися подалі від вікон. У випадку нічних атак найкраще залишатися на майданчику біля ліфта, де ви будете захищені кількома стінами. Це основна порада для населення. У нічний час, коли атаки повторюються з перервами, важко встигнути дістатися до укриття," – зазначає експерт.

Нагадаємо, що в ніч з 22 на 23 січня Російська Федерація здійснила обстріл Запоріжжя з використанням балістичних ракет. Одна з ракет потрапила в житловий будинок. Внаслідок атаки загинув 47-річний чоловік, а 24 особи отримали поранення, серед яких є двомісячне немовля.

20 січня бійці Третьої штурмової бригади ЗСУ поділилися відеозаписом, на якому зафіксовано знищення російського дрону "Шахед" над територією Харківської області.

Читайте також